Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberBAŞKAN YILDIZKAYA'DAN BİRLİK BERABERLİK MESAJI

BAŞKAN YILDIZKAYA’DAN BİRLİK BERABERLİK MESAJI

Spread the love

YILDIZKAYA :BERAT KANDİLİMİZ KUTLU OLSUN

Polatlı Belediye  Başkanı  Mürsel  Yıldızkaya  Berat Kandilini kutladı.Yıldızkaya “bu mübarek gecede günlerdir milletçe yüreklerimizi yakan deprem felaketinde hayatlarını kaybeden, sıcak yuvalarından uzak kalan vatandaşlarımız için ellerimiz semaya kalkmalı; devletimizin bekası, milli birlik ve beraberliğimizin devamı ve ülkemizin huzur bulması için dua etmeliyiz “dedi.

Polatlı belediye başkanı Mürsel Yıldızkaya birlik ve beraberlik mesajı verdi. Yıldızkaya deprem felaketi sonrası yaraların el birliği ile sarılmaya devam ettiğine dikkat çekerek “devletimizin bekası, milli birlik ve beraberliğimizin devamı ve ülkemizin huzur bulması için dua etmeliyiz”mesajı verdi.

Yıldızkaya”Tüm İslam alemi için tefekkür ve şükür vesilesi olan; bizlere ruhani bir arınma, aydınlanma ve hayat muhasebesi imkânı sağlayan mübarek Berat Kandili’ne ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gönül dünyamıza ışık tutan Berat Kandili tüm mübarek geceler gibi hepimiz için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Yaradanın affına sığınmak, bağışlanma dilemek için bizlere fırsat sunan Berat Kandili; aynı zamanda dargınlıkları ve küskünlükleri gidermek, gönülleri ve kırdığımız kalpleri onarmak için de büyük bir fırsattır.

Dünya hayatımızdaki değişim ve dönüşümün en önemli işaretini resmeden berat; iyiliğin ve güzelliğin önemini bizlere haber veren önemli bir müjdedir. Berat, nurlu gölgesi üzerimize düşmeye başlayan Ramazan Ayına bizi hazırlayarak, diri bir zihin ve berrak bir gönülle aşama aşama kemale ulaştırır. Müminler bu gecede ibadet ile meşgul olup, bir yıllık ömürlerinin muhasebesini yaparak iyi bir insan, olgun bir Müslüman olmak için gelecek günlerine bir düzen vermeye çalışırlar. Berat bizlere; hatalardan ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı, affedilmenin yanında affedici olmayı, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme şuurunu kazandırır.

Bu vesile ile bu mübarek gecede günlerdir milletçe yüreklerimizi yakan deprem felaketinde hayatlarını kaybeden, sıcak yuvalarından uzak kalan vatandaşlarımız için ellerimiz semaya kalkmalı; devletimizin bekası, milli birlik ve beraberliğimizin devamı ve ülkemizin huzur bulması için dua etmeliyiz. Mübarek Berat Kandili vesilesi ile deprem felaketi neticesinde hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim tekrarını yaşatmasın, Büyük Türk Milleti’ni tüm felaketlerden korusun. 

Dualarımız müşterek, Kardeşliğimiz Daim, Berat Kandilimiz mübarek olsun.”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ 

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR