Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaGündemHaberYILDIZKAYA : RUHLARI ŞAD OLSUN

YILDIZKAYA : RUHLARI ŞAD OLSUN

Spread the love

YILDIZKAYA :  ÇANAKKALE  TÜRK MİLLETİNİ YENİDEN AYAĞA KALDIRDIĞI İHTİŞAMLI VE MUKADDES BİR HATIRADIR

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya  18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü kapsamında yaptığı açıklamada “Gelibolu kıyılarında Çanakkale Zaferi ile ateşlenen bu milli ruh; Türk’ün makus talihinin yenildiği Sakarya Meydan Muharebesi ile dört bir yanı şüheda kanıyla sulanmış Polatlımızda tekrar kendini göstermiştir. Büyük Türk Milleti dünyada eşi benzeri olmayan bu iman gücünü ve milli ruhu bugün de yüreğinde taşımaya devam etmektedir”dedi.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya  18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Kutlama Mesajında “Tarihi şan ve şerefle dolu büyük milletimizin unutulmaz destanı Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Çanakkale Zaferi vatanın ve milletin bekası için canlarını feda eden yüz binlerce milli kahramanın; ilahi bir mücadele gücü ile Türk Milletini yeniden ayağa kaldırdığı ihtişamlı ve mukaddes bir hatıradır. 

Çanakkale Zaferi ile kahraman ecdadımız kutsal vatan toprakları üzerinde sonsuza dek yaşamaya kararlı olduğunu süngü, mermi ve yüksek iman gücü ile tüm dünyaya ilan etmiştir. Bu tarihi zafer namusunu çiğnetmemek için asil Türk evlatlarının kendilerini feda etmekten asla çekinmedikleri emsalsiz bir meydan okuma olarak tarih boyunca saygıyla anılacaktır.

Gelibolu kıyılarında Çanakkale Zaferi ile ateşlenen bu milli ruh; Türk’ün makus talihinin yenildiği Sakarya Meydan Muharebesi ile dört bir yanı şüheda kanıyla sulanmış Polatlımızda tekrar kendini göstermiştir. Büyük Türk Milleti dünyada eşi benzeri olmayan bu iman gücünü ve milli ruhu bugün de yüreğinde taşımaya devam etmektedir. 

Bu duygu ve düşüncelerle; bugün topraklarımızda huzur içinde yaşamamız için kendilerini feda eden tüm kahramanlarımızın aziz hatıralarını hürmet ve hayranlıkla yad ediyorum. Başta Cumhuriyetimizin Banisi Muzaffer Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; milletimizin esenliği uğruna şehit düşmüş tüm kahraman ecdadımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları Şad Olsun.”ifadelerine yer verdi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ 

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR