Salı, Haziran 18, 2024
Ana SayfaGündemHaberBULACAK :ÇANAKKALE’DE TÜM İMKÂNSIZLIKLARA RAĞMEN, MİLLİ MÜCADELE RUHUNA İLHAM KAYNAĞI OLMUŞTUR

BULACAK :ÇANAKKALE’DE TÜM İMKÂNSIZLIKLARA RAĞMEN, MİLLİ MÜCADELE RUHUNA İLHAM KAYNAĞI OLMUŞTUR

Spread the love

BULACAK :ÇANAKKALE ZAFERİ’MİZİN 108. YIL DÖNÜMÜNÜ BÜYÜK BİR GURUR VE HEYECANLA KUTLUYORUZ

 Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak 18 Mart Çanakkale Zaferinin 108. Yılını kutladı. Kaymakam Bulacak “Bizler millet olma bilinciyle, en güç koşullarda bile ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten sağlam bir bilinç ve ruhun mirasçılarıyız. Bize bırakılan bu mirasa sahip çıkarak, geleceğimize daha emin adımlarla yürüyecek, millet olma şuurumuzu her daim canlı tutacak ve yücelteceğiz” mesajını verdi.

18 Mart Çanakkale Zaferinin 108. Yılına ilişkin açıklama yapan  Polatlı Kaymakamı  Murat Bulacak “Bugün, şanlı tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’mizin 108. yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutluyor; Çanakkale Zaferi’nin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyoruz.Çanakkale’de tüm imkânsızlıklara rağmen, birlik, kardeşlik ve dayanışma ile elde edilen bu eşsiz başarı, milletimize hem zaferi getirmiş, hem de İstiklal Harbimizi zafere ulaştıracak milli mücadele ruhuna ilham kaynağı olmuştur. Kahramanlık ve fedakarlık timsali şehitlerimizden devraldığımız Çanakkale ruhunu; vatanımıza, şanlı tarihimize, birlik ve beraberliğimize ilelebet sahip çıkacak yeni nesillere emanet edecek, bu emanetin nesiller boyu aktarılması için üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getireceğiz.

Bizler millet olma bilinciyle, en güç koşullarda bile ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten sağlam bir bilinç ve ruhun mirasçılarıyız. Bize bırakılan bu mirasa sahip çıkarak, geleceğimize daha emin adımlarla yürüyecek, millet olma şuurumuzu her daim canlı tutacak ve yücelteceğiz.Dün olduğu gibi bugün de en güç koşullar altında Vatan topraklarını korumak ve savunmak için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen “Aziz Şehitlerimiz”, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar Türk halkının gönlünde yaşamaya devam edecektir.

Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bu vatanı, bayrağı ve istiklâli bizlere mukaddes bir emanet olarak bırakan, geçmişten bugüne gerek istiklâlimiz gerekse bölünmez bütünlüğümüzü müdafaa uğruna kendini feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, depremde vefat eden vatandaşlarımıza rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR