Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaGündemHaberPOLATLI BELEDİYE TİYATROSU 3. METROPOLİS TİYATRO FESTİVALİ’NDE PERDELERİNİ AÇTI

POLATLI BELEDİYE TİYATROSU 3. METROPOLİS TİYATRO FESTİVALİ’NDE PERDELERİNİ AÇTI

Spread the love

Polatlı Belediye Tiyatrosu 1 – 4 Haziran tarihleri arasında İzmir Torbalı’da düzenlenen 3. Metropolis Tiyatro Festivali’nde Polatlı’yı başarıyla temsil etti. Zihni Göktay, Altan Erkekli, Ayşenil Şamlıoğlu ve Turgay Tanülkü gibi duayen tiyatrocuların katılımlarıyla gerçekleştirilen Metropolis Tiyatro Festivali’nde Türkiye’nin dört bir yanından önemli tiyatro toplulukları dört gün boyunca oyunlarını sergiledi. Polatlı Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Yeşilyurt tarafından hazırlanan ‘By Mıstık Show’ festivalin final gününde sanatseverler için perdelerini açtı.

ANADOLU BOZKIRININ PARLAYAN YILDIZI OLARAK SANATA EVET DEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

İzmir Torbalı’da beğeniyle karşılanan oyunun ardından ödülünü alan Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Yeşilyurt konuşmasında; “Polatlı Belediye Tiyatrosu’nu kuran, hiçbir zaman sanata, sanatçıya ve sanatsevere desteğini esirgemeyen Belediye Başkanım Sayın Mürsel Yıldızkaya’ya, yaptığımız işleri sahiplenerek bizleri yalnız bırakmayan Polatlılı sanatseverlere, Ekibimizin Metropolis Festivali’ne katılmasına vesile olan ve günlerdir bizleri burada ağırlayan, alkışlayan sizlere çok teşekkür ediyorum. Anadolu’nun tam ortasında sanatımızla Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı olmaya, Polatlı’yı böyle güzel festivallerde temsil etmeye ve sanata evet demeye devam edeceğiz.” Cümlelerine yer verdi.

BAŞKAN YILDIZKAYA BELEDİYE TİYATROSU EKİBİNİ TEBRİK ETTİ

3. Metropolis Tiyatro Festivali’nin tamamlanmasının ardından Polatlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Barkın Yıldırım ve Polatlı Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Yeşilyurt Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’yı ziyaret etti. Başkan Yıldızkaya ulusal ve uluslararası arenada Polatlı’yı başarıyla temsil eden Polatlı Belediye Tiyatrosu Ekibini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR