Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaGündemHaberGÜNGÖR "BAŞBUĞUMUZUN BİZE EMANETİ 

GÜNGÖR “BAŞBUĞUMUZUN BİZE EMANETİ 

Spread the love

 ÜLKÜCÜ İRADE BUGÜNDE DİMDİK AYNI İNANÇLA AYAKTADIR

MHP Polatlı İlçe  başkanı Uğur Güngör MHP Rahmetli lideri Alparslan Türkeş’in vefatının 26. yılında yad etti . 

Güngör mesajında şunları söyledi.

Türk dünyasının bilge lideri, Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i hakka yürüyüşünün 26. Yıl dönümünde rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz. Ömrünü ülkülerine adayan, varlığını milletinin bekasına ve devamlılığına hasreden örnek bir dava adamı olan Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in geride bıraktığı tertemiz gençlik; vatanı için her türlü fedakârlığa hazır çilekeş ve fedakar camia, O’nun en büyük eseridir. 

Başbuğumuz Alparslan Türkeş; milliyetçiliği dışlayan ve tehlikeli gören düşüncelerin rağbet bulduğu bir dönemde, Türk milliyetçiliğinin bayraktarlığını yapan cesaret, gönül, fikir ve eylem adamıdır. Ömrü Türk Milliyetçiliğini yükseltme yolunda geçmiş ve milletimizin şahsında taçlandırdığı Başbuğ unvanı; millet, vatan ve devlet sevgisi ile özdeşleşerek adeta bayraklaşmıştır. Yapılan karşı propaganda ve müdahalelere rağmen Türk milliyetçiliği, Anadolu’nun her köşesine onunla yayılmış ve asil Türk gençlerinin vicdanında yer bulmayı onunla başarmıştır. Milliyetçilik ise, milletin değerleri ile tanışma ve kucaklaşma imkânını Başbuğumuz ile bulmuş, eseri olan Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü gençlik milletimizin bağrında sağlam ve emin bir kaynak oluşturmuştur. Onun uzlaşmacı, barışçı, yapıcı siyaseti, Türkiye’yi birçok kez krizden kurtarmış; varlığı, Türkiye’nin geleceği ve Türk milletinin kardeşliği için hep ümit verici olmuştur.

Başbuğ Türkeş Cenab-ı Allah’a olan inancın, devlete olan bağlılığın, millete olan sadakatin birbiriyle çatışmadan, uyum içinde nasıl bir arada bulunacağını kendi yaşantısı ve koyduğu ilkeleri ile hepimize göstermiştir. Hayatında asla yılgınlığa yer olmamış, fırtınalı geçen ömrü boyunca, herkesin düştüğü yerde ve zamanda, o kalkıp dimdik ve tek başına yürüyebilmiştir. Bir kişiden başlayarak, günden güne büyüyen bir davanın nasıl olabileceğini hepimize göstermiş, büyük ve dengesiz adımlar yerine; ufak ve sabırlı adımlarla uzun yolları kat etmenin sırlarını öğretmiştir. “Fikir, iman, ülkü aşkı. İnsanları güçlü yapan bunlardır.” diyerek, azmin, kararlılık ve istikrarın, sorunları aşmada en etkili çözüm yolu olduğunun işaretini vermiştir. 

Başbuğumuzun bizlere emaneti olan Milliyetçi – Ülkücü irade bugün de dimdik aynı inançla ayaktadır. Gösterdiği hedeflere ve ülkülere ulaşmak; Başbuğumuzun bizlere mirası, bizim de ona olan gönül ve dava borcumuzdur. Bu vesile ile kalplerimizdeki yeri hiç değişmeyecek olan Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i bir kez daha saygı ve sevgiyle yâd ediyorum. Ruhu şad olsun”dedim

HBR Ayşe KÖKSAL 

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR