Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaGündemHaberGENÇLER ATAYA SÖZ VERDİ

GENÇLER ATAYA SÖZ VERDİ

Spread the love

CHP’Lİ GENÇLER ATATÜRK ANITINA ÇELENK BIRAKTI

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı ilçe Başkanlığı Cumhuriyet meydanında alternatif çelenk sunma programı tertip etti . CHP Polatlı Gençlik Kolları Başkanı Berk sınmaz Atatürk anıtına gençlerle saygı çelengi bıraktı. Sınmaz “Her birimizin içinde bir kıvılcım var. Bu kıvılcım, toplumumuza hizmet etme, bilimi ve teknolojiyi ilerletme, sanatı ve sporu teşvik etme ve çevremizi koruma arzusudur. Bu kıvılcımla, birlikte daha parlak bir gelecek inşa edebiliriz. Ve son olarak, arkadaşlarım, bu bayram, biz gençlerin bayramıdır. Her birimiz, kendi yolumuzda, kendi özgün şeklimizde ülkemizi ileriye taşıyacak adımlar atıyoruz. Atatürk’ün bize emanet ettiği bu güzel ülkeyi geleceğe taşıyacak olan bizleriz.”dedi.

CHP Polatlı İlçe Başkanlığı, her yıl olduğu gibi bu yıl da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için alternatif çelenk sunma töreni düzenledi. Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’nda CHP Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı başkanlığında n gerçekleştirilen çelenk sunumuna programına CHP ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri, Saadet Partisi İlçe Başkanı Nasuh Ayar partililer ve sivil toplum kuruluşları gönüllüleri katıldı. CHP Polatlı Gençlik Kolları Başkanı Berk sınmaz Atatürk anıtına gençlerle saygı çelengi bıraktı.Saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okundu.

BİZLER, ATATÜRK’ÜN BİZE EMANET ETTİĞİ CUMHURİYETİ YÜKSELTECEK VE YAŞATACAK OLAN NESİLİZ

Sınmaz törende yaptığı konuşmada “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda sizlerle bir arada bugün burada, olmaktan büyük bir gurur duyuyorum. Bizler, Samsun’dan yükselen özgürlük ateşinin, kurtuluşun ve bağımsızlığın ışığını taşıyan gençleriz. Bizler, umudun ve geleceğin teminatıyız. Bizler, Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyeti yükseltecek ve yaşatacak olan nesiliz. Biz gençler, sadece birer birey olmanın ötesinde, bir ülkenin, bir toplumun geleceğini şekillendirme sorumluluğuna sahibiz. Bu, büyük bir görev ve büyük bir onur. Kendi hayatlarımızın kaptanları olduğumuz gibi, toplumun da yönünü belirleyen kişileriz.

Biliyorum, bu zorlu görev bazen bizi korkutabilir. Ancak, unutmayalım ki gençliğimiz, bilgimiz, enerjimiz ve vizyonumuzla, karşılaştığımız zorlukların üstesinden gelebiliriz. Sadece kendimiz için değil, toplumumuz için de mücadele ederek, adaletin, demokrasinin ve özgürlüğün peşinde koşabiliriz. Her birimizin içinde bir kıvılcım var. Bu kıvılcım, toplumumuza hizmet etme, bilimi ve teknolojiyi ilerletme, sanatı ve sporu teşvik etme ve çevremizi koruma arzusudur. Bu kıvılcımla, birlikte daha parlak bir gelecek inşa edebiliriz. Ve son olarak, arkadaşlarım, bu bayram, biz gençlerin bayramıdır. Her birimiz, kendi yolumuzda, kendi özgün şeklimizde ülkemizi ileriye taşıyacak adımlar atıyoruz. Atatürk’ün bize emanet ettiği bu güzel ülkeyi geleceğe taşıyacak olan bizleriz. Bu yolda hepimize başarılar diliyorum. Hepinizi sevgiyle selamlıyorum ve bayramınızı kutluyorum. Yaşasın gençlik, yaşasın cumhuriyet!” ifadelerine yer verdi.

EY TÜRK’ÜN BÜYÜK ATASI!

Alternatif çelenk sunma programında Gençlik kolları Başkan Yardımcısı Sıla Bilici ise Ata’ya seslendi. Bilici “Ay Büyük Ata Varlığımızın en kutsal temeli olan, Türk İstiklâl ve Cumhuriyetinin sonsuz bekçisiyiz. Bu karar, değişmez irademizin ilk ve son anlatımıdır. İstikbâlde, hiçbir kuvvet bizi yolumuzdan döndürmeyecektir. Bizler, bütün hızımızı senden, ulusal tarihimizdenve ruhumuzdaki sönmez inanç ateşinden alıyoruz. Senin kurduğun güçlü temeller üzerinde attığımız her adım sağlam, yaptığımız her atılım bilinçlidir. En kıymetli emanetimiz olan, Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti, varlığımızın esası olarak, eğilmez başların, bükülmez kolların, yenilmez Türk evlatlarının elinde sonsuza dek yaşayacak ve nesillerden nesillere devredilecektir. İstiklâl ve Cumhuriyetimize kastedecek düşmanlar, en modern silahlarla donanmış olarak, en kuvvetli ordularla üzerimize saldırsalar dahi, ulusal birliğimizi ve yenilmez Türk gücünün zerresini bile sarsamayacaktır. Çünkü, bu aziz vatanın toprakları üzerinde yetişen azimli ve inançlı Türk gençliği, dökülen temiz kanların ve Cumhuriyet devrimlerimizin aydın ürünleridir. Vatanın ve milletin selameti için her zorluğa iman dolu göğsümüzü germek, gerçek amacımız olacaktır. Ey Türk’ün büyük Atası!İstiklâl ve Cumhuriyetimizi korumak gerektiği zaman, içinde bulunacağımız durumlar ve şartlar ne olursa olsun, kudret ve cesaretimizi damarlarımızdaki asil kandan alarak, bütün engelleri aşıp her güçlüğü yenmek azmindeyiz. Türk gençliği olarak özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin, cumhuriyet ve devrimlerin yılmaz bekçileriyiz. Her zaman, her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize, sözü verir, kendimizi büyük Türk ulusuna adarız”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR