Cuma, Mayıs 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberİLK KEZ ADAY OLDU MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ

İLK KEZ ADAY OLDU MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ

Spread the love

MECLİSİN YENİ ÜYESİ DENİZ DEMİR

Yerel ve genel seçimlerde organizasyon heyetlerinde yer aldı. 2018 yılında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun takdir ve tensipleriyle Genel Başkan Başdanışmanlığı görevine getirildi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin daha düşük aldığı seçim bölgelerine özel önem gösterdi. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerine yönelik kampanya döneminde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun illerde yapacağı miting, toplantı ve kampanyaları organize eden heyet içerisinde yer alan  28. Dönem  CHP Ankara milletvekili seçilen Deniz Demir Kimdir?

14 Mayıs  Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekili seçimlerinin ardından   Ankara 1. Bölgeden Türkiye Büyük Millet Meclisine girmeye hak kazanan    yeni parlamento üyelerinden  CHP Ankara milletvekili Deniz Demir   tanıtacağız.

DENİZ DEMİR KİMDİR?

 1985 yılında Ardahan’ın Göle İlçesi’nde doğdu. Baba adı Dursun, anne adı Sinem’dir.

Siyasete lise öğrencisiyken başladı. CHP Çankaya İlçe Gençlik Kolları’nda başlayan siyasi hayatına, Ankara İl Gençlik Kolları’nda devam etti. Gençlik Kolları Genel Merkez MYK üyeliği yaptı. Gençlik Kolları’nın Örgüt ve Örgütlenmelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığını yürüttü. Dört dönem yaptığı görevi boyunca Türkiye’nin tüm illerini dolaşarak gençlik örgütlenmelerini yürüttü. Gençlik Kolları Genel Merkez Yöneticiliği sonrası iki dönem Ana Kademe Ankara İl Başkan Yardımcılığı yaptı.

Yerel ve genel seçimlerde organizasyon heyetlerinde yer aldı. 2018 yılında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun takdir ve tensipleriyle Genel Başkan Başdanışmanlığı görevine getirildi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin daha düşük aldığı seçim bölgelerine özel önem gösterdi. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerine yönelik kampanya döneminde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun illerde yapacağı miting, toplantı ve kampanyaları organize eden heyet içerisinde yer aldı.

Jeoloji Mühendisliği ve Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun oldu. Türk Mühendis ve Mimarlar Odası (TMMOB) JMO Delegesi oldu. Tünel ve Sondaj işleri yapan iki firmada yöneticilik yaptı. 25-26 Temmuz’da yapılan CHP 37. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi Üyeliği’ne seçildi.2023 genel seçimlerinde 28 Dönem Milletvekili olarak parlamentoya girdi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ–

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR