Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberBAŞKAN YILDIZKAYA  :KADINLARIMIZ BAŞIMIZIN TACIDIR

BAŞKAN YILDIZKAYA  :KADINLARIMIZ BAŞIMIZIN TACIDIR

Spread the love

YILDIZKAYA : “POZİTİF AYRIMCILIK ANLAYIŞI İLE YÜRÜTTÜĞÜMÜZ TÜM FAALİYETLERİMİZLE BİZE BİRER YAŞAM HEDİYE EDEN HANIMEFENDİLERİN MUTLULUKLARINI TAÇLANDIRIYORUZ”

 Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde İlçede kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirterek   “Polatlı Belediyesi olarak çalışmalarımızda ve projelerimizde her zaman hanımefendilerin görüş ve önerilerine ayrıcalık tanıyoruz. Şehrimizde kadınlarımızı iş sahibi yapıyor, şehrimizin ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlıyoruz. Hizmete açtığımız Şehit Seher Yaşar Hanımlar Konağı ile kadınlarımızın aralarındaki birlik ve beraberliği pekiştirerek, onlar için sosyal hayatta rahatça vakit geçirebilecekleri bir alan inşa ettik. Pozitif Ayrımcılık anlayışı ile yürüttüğümüz tüm faaliyetlerimizle bize birer yaşam hediye eden hanımefendilerin mutluluklarını taçlandırıyoruz”dedi.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya  8 mart Dünya Kadınlar Günü mesajında “Bizleri eğiten, yetiştiren, büyüten, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren kadınlarımız toplumumuzun temel taşlarıdır. Günlük hayatımız içerisinde annelerimiz, kız kardeşlerimiz, hayat arkadaşlarımız ve dert ortaklarımız olan başımızın tacı hanımefendiler; sevginin, şefkatin ve emeğin vücut bulmuş halidir. Dünya üzerinde yaşam var olduğu günden bu yana kadınlarımız hayatın temelini oluşturmuşlardır. Kadınlar, binlerce yıldır bizim eksik yanlarımızı tamamlamış; tarihteki tüm uygarlıkların anneleri olarak, hayatımızın vazgeçilmez öğeleri olduklarını ispatlamışlardır.Kahraman Türk kadını; ilk Türk devletinden bu yana devlet yönetiminde daima erkeğin yanında yer almış ve gereken saygınlığı görmüştür. Başımızın tacı hanımefendiler Cumhuriyetimizin kurulması ile birlikte toplumsal hayattaki yerini ve konumunu sağlamlaştırmıştır. Şanlı tarihimize ismini altın harflerle yazdıran kadın kahramanlarımız günümüze ışık tutmuş ve hanımefendilerin siyasette, sanatta, bilimde, hukukta kısacası hayatın her alanında büyük başarılara imza atmalarına öncü olmuşlardır. Polatlı Belediyesi olarak çalışmalarımızda ve projelerimizde her zaman hanımefendilerin görüş ve önerilerine ayrıcalık tanıyoruz. Şehrimizde kadınlarımızı iş sahibi yapıyor, şehrimizin ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlıyoruz. Hizmete açtığımız Şehit Seher Yaşar Hanımlar Konağı ile kadınlarımızın aralarındaki birlik ve beraberliği pekiştirerek, onlar için sosyal hayatta rahatça vakit geçirebilecekleri bir alan inşa ettik. Pozitif Ayrımcılık anlayışı ile yürüttüğümüz tüm faaliyetlerimizle bize birer yaşam hediye eden hanımefendilerin mutluluklarını taçlandırıyoruz.Bu vesile ile günümüzde kadınlarımıza karşı gerçekleşen talihsiz şiddet olaylarını kınıyor ve son bulmasını diliyorum. Başta şehit anneleri ve kıymetli eşleri olmak üzere; bizleri var eden,  dertlerimizi, mutluluğumuzu paylaştığımız başımızın tacı tüm hanımefendilerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, bu güzel günün hayırlara vesile olmasını diliyorum.”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR