Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaGündemHaberAVCI : SABIR VE ŞÜKRÜN AYI RAMAZAN AYI KUTLU OLSUN

AVCI : SABIR VE ŞÜKRÜN AYI RAMAZAN AYI KUTLU OLSUN

Spread the love

 AVCI:  DAYANIŞMA, KARDEŞLİK, HUZUR VE UMUT DOLU NİCE RAMAZANLAR DİLİYORUM 

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, Ramazan ayı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak Polatlılı hemşerilerinin ve tüm İslam âleminin mübarek Ramazan ayını kutladı.  Avcı,  ‘’ Mübarek Ramazan ayının şehrimize, ülkemize ve tüm yurttaşlarımıza hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan diler, barışa, kardeşliğe, dayanışmaya ve hoşgörüye vesile olmasını temenni ederim . ‘’ dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı,Ramazan ayı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, ‘’ Dua, ibadet, yardımlaşma ve dayanışma günlerini uhdesinde barındıran, On Bir Ayın Sultanı olan bir Ramazan ayına daha ulaşmış bulunmanın engin huzurunu ve mutluluğunu yaşamaktayız. Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in nazil olduğu, sabrın ve şükrün en güzel şekilde öğrenilip tatbik edildiği rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan ayını, anlam ve önemine layık olarak idrak etmenin, af kapılarını sonuna kadar açan Yüce Rabbimizin sınırsız merhametinden nasiplenmemiz için bulunmaz bir fırsat olduğunu asla unutmamak gerektir. Çünkü Ramazan ayı, aynı zamanda nefsani isteklere gem vurulan, nefislerin terbiyeye tabi tutulduğu manevi temizlik ayıdır. Bu müstesna günlerin sevincini, heyecanını, yardımlaşma ve dayanışma duygularını çok iyi idrak etmeli ve bu güzellikleri hayatımızın her anına yayabilmeliyiz. ‘’ ifadelerinde bulundu.

AVCI, ‘’ KALPLERİMİZDEN SEVGİ, MAHALLELERİMİZDE DAYANIŞMA VE UMUT EKSİK OLMASIN ‘’

Ramazan ayının dayanışma ve yardımlaşma anlamına da vurgu yapan Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ‘’ İlk Sahura kalkacağımız günün sabahına da zamlarla uyandık. Ekonomideki yakıcı etki, dar gelirli ailelerimizi her geçen gün daha da artan bir biçimde olumsuz etkiliyor. Büyükşehir Belediyelerimiz , bu Ramazan ayında da dayanışmanın en güzel örneklerini veriyorlar. Ramazan ayının maneviyatıyla,  özellikle fakir ve yardıma muhtaç insanlarımızı, hasta, yaşlı, yetim, öksüz, kimsesiz kardeşlerimizi, Aziz Şehitlerimizin emaneti olan Şehit Ailelerimizi ve Kahraman Gazilerimizi ihmal etmemeli, kapılarını çalmalı, sofralarına misafir olmalı, onları sofralarımızda misafir etmeliyiz. Güzelliklerle dolu olan bu rahmet ve mağfiret ayında kalplerimizden sevgiyi, sofralarımızdan bereketi, evlerimizden huzur ve umudu eksik etmemesini ve bizleri dostluk, barış ve kardeşlik duygularının hâkim olduğu nice güzel günlere kavuşturmasını Yüce Allah’tan diliyorum. Bu duygu ve düşünceler içerisinde Polatlı Halkımızın, Aziz Milletimizin ve bütün İslam Âleminin mübarek Ramazan ayını kutluyor, Yüce Rabbimizin  af ve mağfiretine vesile olmasını diliyorum.’’ İfadelerine yer verdi. –HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR