Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaGündemHaberOVACIK :DAYANIŞMA DUYGUSUYLA  NİCE RAMAZAN’LARA

OVACIK :DAYANIŞMA DUYGUSUYLA  NİCE RAMAZAN’LARA

Spread the love

OVACIK:  İLK TERAVİH, İLK SAHUR, İLK ORUÇ İLE RAMAZAN AYI, HAYRA VE UMUDA VESİLE OLSUN

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Meclisi ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Selami Ovacık , Ramazan ayı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. İlk teravih, ilk sahur ve ilk oruç ile kutsal Ramazan ayının karşılanacağını belirten Ovacık, ‘’ Ramazan ayı sadece bir oruç ayı, sadece bir nefis terbiyesi ayı değildir. Barışma, kötü sözden arınma, yetim hakkına el uzatmama, yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı güçlendirdiğimiz ve kucaklaşarak bayram ettiğimiz bir aydır. Bu duygu ve düşüncelerle Polatlı’lı hemşerilerimin, tüm yurttaşlarımızın  ve İslâm dünyasının Ramazan ayını en içten duygularla kutlar, sağlık, mutluluk ve huzur dileklerimle sevgilerimi, saygılarımı sunarım.’’ İfadelerinde bulundu.

Ramazan ayının, manevi duyguların en üst düzeye ulaştığı ve insanlar arasında kardeşliği pekiştiren, dargınlıkların unutulduğu, küskünlüklerin sona erdiği, dayanışmanın en güzel örneklerinin verildiği günler olduğunu vurgulayan Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Meclisi ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Selami Ovacık , ‘’ On bir ayın sultanı olan Ramazan ayı, insanlığı karanlıklardan çıkarıp aydınlığa kavuşturan kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in nazil olduğu, böylece insanlık için yeni bir dönemin başladığı mübarek bir aydır. Rahmet, mağfiret ve bereket mevsimi olan Ramazan, dinimizce taşıdığı önemin yanı sıra, sosyal hayatımızda da en önemli yardımlaşma ve dayanışmanın yaşandığı dönemdir. Yoksul ve yoksun kardeşlerimizin yaralarını sarmak, zengin-fakir, genç-yaşlı demeden aynı sofraya oturmak, aynı saflarda durmak birliğimizi ve dirliğimizi daha anlamlı hale getirecek, daha da güçlendirecektir.  ‘’ ifadelerine yer verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Meclisi ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, ‘’ On bir ayın sultanı Ramazan ayında tüm maneviyatıyla ortaya çıkan yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü değerlerimizi hayatın tüm zamanına yayarak hayatlarımızın odak noktasına yerleştirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, mübarek Ramazan ayının Polatlımıza, ülkemize, milletimize ve İslam Âlemi’ne tüm güzellikleri getirmesini diliyorum.’’ dedi.

 HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR