Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaGündemHaberADD’DEN  GENEL BAŞKANLARA AÇIK MEKTUP

ADD’DEN  GENEL BAŞKANLARA AÇIK MEKTUP

Spread the love

KİMSENİN VEBALİNİ ÜSTLENEMEYECEĞİ, AMA BEDELİNİ ÇOK AĞIR ÖDEYECEĞİ SONUÇLAR DOĞABİLİR

Atatürkçü Düşünce derneği genel merkezi muhalefet genel başkanlarına açık duyuru yaptı. ADD  Polatlı Şube Başkanı Hatice Hatipoğlu, ADD genel merkezince yapılan duyuruyu Polatlı kamuoyu ile paylaştı. Hatipoğlu “Toz duman dağıldığında seçmen tepkileri şu anda hiç öngörülmeyen biçimde ortaya çıkabilir, kimsenin vebalini üstlenemeyeceği, ama bedelini çok ağır ödeyeceği sonuçlar doğabilir.”ifadelerine yer verdi.

Atatürkçü Düşünce derneği genel merkezi  genel başkanlara seslendi. Atatürkçü Düşünce derneği genel merkezi muhalefet genel başkanlarına açık duyuru yaptı. ADD  Polatlı Şube Başkanı Hatice Hatipoğlu, ADD genel merkezince yapılan duyuruyu Polatlı kamuoyu ile paylaştı. ADD  Genel merkei adına  basın açıklamasını duyuran ADD  Polatlı Şube Başkanı Hatice Hatipoğlu “ Şimdi Ulusumuz’a ve ömürlerini vatana hizmete adamış onbinlerce üyemize karşı sorumluluğumuz gereği ve olanca iyi niyetimizle geç kalmamış olmayı ve bu kez değerlendirileceğini umarak bir kez daha Sayın Genel Başkanlara seslenmeyi görev sayıyoruz. Sayın Genel Başkanlar Ülkemiz yıllardır tek adam rejiminde savruluyor. Siyasal İslam, Laik Cumhuriyetimizi boğmaya çalışıyor. Çevremiz ateş çemberi. Geçici sığınmacılar emperyal bir proje olarak demografik yapımızı ve toplumsal barışımızı tehdit ediyor.”ifadelerine yer verildi.

TEK AMACIMIZ GÖRDÜĞÜMÜZ OLUMSUZLUKLARA DİKKATLERİNİ ÇEKMEKTİ

 ADD Polatlı şube başkanlığınc yapılan duyuruda “Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi olarak, kuruluşundan bu yana geçen 34 yılda Atatürk ilke ve devrimleri ve Laik Cumhuriyet için çok bedel ödemiş bir Demokratik Kitle Örgütü olma sorumluluğu ile 28 Şubat 2022’den itibaren 6’lı Masa’nın Sayın Genel Başkanlarına defalarca basın açıklamalarımızla, gazete ilanlarımızla, e posta iletilerimizle ve randevu alabildiklerimizle de baş başa görüşerek görüş ve düşüncelerimizi aktardık.

 Aralarındaki anlaşmazlıkları uzlaşarak çözmeleri, birbirlerine basın aracılığı ile mesaj vermemeleri, temel konuları da bir an önce görüşmeleri gerektiğine yönelik kamuoyu beklentisini ulaşabildiğimiz her kanalı kullanarak anımsatmaya çalıştık. Zaman zaman görülen kimi aykırı ve her türlü yoruma açık söylemlerin masanın geleceği konusunda endişe yarattığını, buna izin verilmemesi gerektiğini açıkça söyledik.

Tek amacımız gördüğümüz olumsuzluklara dikkatlerini çekmekti. Bu bağlamda; – 28 Şubat 2022’de kamuoyuna sundukları Mutabakat Metni’nde gördüğümüz yanlışları belirttiğimiz 1 Mart 2022 tarihli basın açıklamamızı tüm 6’lı Masa partilerine ilettik, tam sayfa gazete ilanları ile duyurduk, ulaşabildiğimiz kurmaylarla da tartıştık.

23 Nisan 2022’de 10 bini aşkın üyemiz ve Atatürkçü yurttaşımızın katılımı ile gerçekleştirdiğimiz Büyük Ankara Buluşması’nda yayınladığımız Yeniden Atatürk Cumhuriyeti Manifestomuz’u 24 Nisan 2022’de yine gazete ilanları ile duyurduk. Bütün 6’lı Masa partilerine ulaştırdık. Randevu alabildiğimiz Sayın Genel Başkanlara baş başa görüşerek elden de sunduk ve ülkemizin gereksiniminin böyle bir program olduğuna inandığımızı belirterek hazırlayacakları İktidar Programı’nda dikkate almalarını önemle talep ettik.

TÜM 6’LI MASA LİDERLERİNİ SORUMLU DAVRANMAYA, AYKIRI SÖYLEM VE EYLEMLERDEN KAÇINMAYA DAVET ETTİK

7 Ocak 2023 tarihinde yine tam sayfa gazete ilanları ile duyurduğumuz YETER ARTIK başlıklı basın açıklamamızla tüm 6’lı masa liderlerini sorumlu davranmaya, aykırı söylem ve eylemlerden kaçınmaya davet ettik, milyonlarca yurttaşımızın kendilerine bağlanmış umutlarını boşa çıkarmama yükümlülüklerinin altını çizdik.

 Nihayet 24 Ocak 2023 tarihinde yine tam sayfa gazete ilanları ile duyurduğumuz UYARIYORUZ başlıklı basın açıklamamızla bir kez daha birlikte hareket etmeye çağırdık. Bu amaçla bütün muhalefet milletvekillerine mektuplar da yazdık. Sonuç alamadık, üzgünüz.

GENEL BAŞKANLARA SESLENİYORUZ

 Şimdi Ulusumuz’a ve ömürlerini vatana hizmete adamış onbinlerce üyemize karşı sorumluluğumuz gereği ve olanca iyi niyetimizle geç kalmamış olmayı ve bu kez değerlendirileceğini umarak bir kez daha Sayın Genel Başkanlara seslenmeyi görev sayıyoruz. Sayın Genel Başkanlar Ülkemiz yıllardır tek adam rejiminde savruluyor. Siyasal İslam, Laik Cumhuriyetimizi boğmaya çalışıyor. Çevremiz ateş çemberi. Geçici sığınmacılar emperyal bir proje olarak demografik yapımızı ve toplumsal barışımızı tehdit ediyor.

 Ekonomimiz perişan, paramız pul olmuş. İlaveten deprem felaketi çökmüş üstümüze…

 Bütün bu sorunların ve dahasının çözümü için geniş halk kesimleri size ve birlikteliğinize güvenmişken son toplantınızda ortaya çıkan ve 4 gündür yakıcı deprem acılarını bile gölgeleyen tablodan kimin ya da kimlerin sorumlu olduğunun şu aşamada hiçbir önemi olmadığı ortada. Yaşananlara bakıldığında, bir şekilde anlaşmazlıklarınızı aşıp uzlaşarak tekrar bir araya gelmeniz gerektiği, bunun birlikteliğinize umut bağlamış milyonların ortak kanaati ve beklentisi olduğu görülüyor. Henüz kaybedilmiş bir şey yok, yaraları sarabilecek zaman var. Hepiniz ciddi devlet deneyimine sahip siyaset insanlarısınız, başarabilirsiniz. Olayın sıcaklığı sürerken sosyal medyada izlenen iklim kimseyi aldatmamalıdır. Toz duman dağıldığında seçmen tepkileri şu anda hiç öngörülmeyen biçimde ortaya çıkabilir, kimsenin vebalini üstlenemeyeceği, ama bedelini çok ağır ödeyeceği sonuçlar doğabilir.”ifadeleri yer aldı.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR