Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberDEPREMEZDE ÇOCUKLARA TİYATRO GÖSTERİSİ

DEPREMEZDE ÇOCUKLARA TİYATRO GÖSTERİSİ

Spread the love

 ETİ ÇOCUK TİYATROSU BUGÜN PERDE AÇIYOR

 SPOT:  Çocuk Tiyatrosu Polatlı Belediyesi Ve Polatlı Kent Konseyi İşbirliğiyle Deprem Bölgelerinden Gelen Çocuklar İçin Perdelerini Açıyor

Polatlı Belediyesi ve Polatlı Kent Konseyi işbirliğiyle Eti Çocuk Tiyatrosu tarafından hazırlanan ‘Mutluluk Denince Akla’ tiyatro oyunu deprem bölgelerinden Polatlı’ya gelen çocukların yüzlerini gülümsetmek, yaşadıklarını bir nebze olsun unutturmak  perdelerini açıyor.

Polatlı Belediyesi ve Polatlı Kent Konseyi işbirliğiyle Eti Çocuk Tiyatrosu tarafından hazırlanan ‘Mutluluk Denince Akla’ tiyatro oyunu deprem bölgelerinden Polatlı’ya gelen çocuklar için bugün perde açıyor.

7 Mart Salı Günü Saat 11.00’da 13 Eylül Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak perdelerini açacak olan Mutluluk Denince Akla; eğitici ve öğretici içerikleri eğlenceyle harmanlayarak deprem bölgelerinden gelen çocuklarla buluşturacak.

OYUN ÇOCUKLARA ÖZEL OLARAK PEDAGOGLARIN GÖZETİMİNDE HAZIRLANDI

2000 yılından bu yana Edirne’den Hakkari’ye, Lefkoşa’dan Ankara’ya kadar yurtiçinde ve yurtdışında onlarca şehri dolaşarak 2,5 milyona yakın çocuğa tiyatro sevgisi aşılayan Eti Çocuk Tiyatrosu, 12 bölümden oluşan ilk özgün oyunu Mutluluk Denince Akla’yı Polatlı Belediyesi’nin desteği ile depremzede çocuklara özel olarak sergileyecek. Mutlu olmak için sahip olunması gereken 12 temel bilgi ve değeri, eğlenceli ve eğitici bir şekilde çocuklara anlatmak üzere pedagog gözetiminde hazırlanan oyunun yönetmenliği Ünsal Sicilli tarafından yapılacak.

Polatlı Belediyesi’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada ; “Belediyemiz, Polatlı Kent Konseyi ve Eti Çocuk Tiyatrosu işbirliğiyle deprem bölgelerinden şehrimize gelen, Polatlımızda misafir ettiğimiz çocuklarımızın yüzlerini güldürebilmek, yaşadıklarını bir nebze de olsa unutturabilmek amacıyla hazırlanan Mutluluk Denince Akla Tiyatro Oyunu 7 Mart Salı Günü Saat 11.00’da 13 Eylül Kültür Merkezi’nde perdelerini açacak. Tüm çocuklarımızı bekliyoruz.” İfadelerine yer verildi.

 hbr aysun yılmaz benli

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR