Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaGündemTARIM VE ORMAN BAKANLIĞINCA ÖĞRENCİLERE BALIK TÜKETİMİNE YÖNELİK EĞİTİM VERİLDİ

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINCA ÖĞRENCİLERE BALIK TÜKETİMİNE YÖNELİK EĞİTİM VERİLDİ

Spread the love

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü, çocuk ve gençlerin balık ve balıkçılık konusunda bilinçlendirilmesi için Türkiye genelinde 80 binden fazla öğrenciye balık tüketiminin faydalarına yönelik farkındalık eğitimi verdi.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nca 2022 yılı, ‘Küçük Ölçekli Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiricilik Yılı’ (IYAFA2022) ilan edildi. Bakanlığa bağlı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, ilgili kurumlar, merkez ve taşra teşkilatlarının da katılımıyla ‘Küçük Ölçekli Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiricilik Yılı’ kapsamında çeşitli faaliyetler düzenlendi. Bu kapsamda İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Muğla, Kahramanmaraş ve Elazığ başta olmak üzere ülke genelinde 302 etkinlik yapıldı.

Bu toplantılarda, farklı yaş gruplarındaki ilköğretim öğrencilerine okullarda balık tür ve çeşitleri, besin değerleri ve balık tüketiminin faydaları hakkında eğitimler verildi. Ayrıca balık-ekmek etkinlikleri gibi organizasyonlar gerçekleştirildi. Öğrenciler ile balık yetiştiriciliği yapılan tesislere ziyaretler yapıldı, balıklandırma etkinlikleri ve bilgilendirme toplantıları düzenlendi.

Hbr-Ali Köksal

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR