Perşembe, Nisan 18, 2024
Ana SayfaGündemPOLATLI DA   İKİNCİ DÖNEM  EĞİTİM ÖĞRETİME  BAŞLANDI

POLATLI DA   İKİNCİ DÖNEM  EĞİTİM ÖĞRETİME  BAŞLANDI

Spread the love

 POLATLI DA 16 BİN 307 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

SPOT: 71 İlde Eğitim Öğretim Başladı , 10 İl İçin İse Gözler Yarına Çevrildi

Yüz binlerce öğrenci, 6 Şubat’ta okula gitmeye hazırlanırken ilk olarak birçok ilde kar tatili haberi geldi daha sonra ise Kahramanmaraşta’ki deprem felaketi ile sarsıldı.  Okullar   71 ilde 20 Şubat’a kadar tatil edildi. 10 ilde ise ortak bir karar alınacak. Polatlı da ise    170 depremzede  öğrenci kayıtları yapıldı.  Polatlı da  bugün ikinci dönem ilk ders zili çaldı. Polatlı’da 26 bin 137 öğrenci sayısına 170 öğrenci daha eklendi.  Polatlı da pek çok okulda  depremzede çocuklar için  sınıflara sıraların üzerine çikolatalar koyarak  kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladı.

 

Polatlı da ilk ve orta dereceli okullarda bugün ikinci dönem zili çaldı.  Yarı yıl  tatili, 23 Ocak 2023 Pazartesi günü başlayarak    03 Şubat 2023 Cuma günü sona erdi. İkinci dönem ise  06 Şubat 2023 Pazartesi günü başlaması planlanmış, kar tatili ile ertelenen  eğitim öğretim  büyük  deprem  felaketi ile sarsılarak 6 Şubat 2023 de ders başı yapılması beklenirken  20 Şubat tarihine ertelendi.  Polatlı da ise    170 depremzede  öğrenci kayıtları yapıldı.  Polatlı da  bugün ikinci dönem ilk ders zili çaldı. Polatlı’da 26 bin 137 öğrenci sayısına 170 öğrenci daha eklendi.  Polatlı ya yerleşen depremzede ailelerin çocukları  ikametlerine yakın olan bölgelerdeki okullara yerleştirdi.   Polatlı da mevcut 26 bin 137 olan öğrenci sayısına deprem bölgelerinde  ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören  çocuklarda eklendi. Türkiye de 71 ilde ilk ve orta dereceli okullarda 2023 İkinci dönem zili çaldı. Polatlı da 20 Ocak itibari ile 15 gün ara verilen eğitim öğretim yılının ikinci dönemi   14 günlük erteleme ile  bugün başladı.  Deprem dolayısı ile açılması ertelenen   okullarda  öğrenciler ikinci dönemin ilk dersine başladı 20 Şubat 2023 de  71 il için  başlayan  ikinci dönem ise  16 Haziran 2023 Cuma günü sona erecek.

BAKAN ÖZER 10 İÇİN SALI GÜNÜNÜ İŞARET ETTİ

 71 ilde eğitim öğretime 20 Şubat Pazartesi günü başlanacağını anımsatarak deprem bölgesi olan 10 ildeki öğrencilerin diğer illere nakilleriyle ilgili süreç kapsamında da 48 bin 457 öğrencinin nakil işleminin gerçekleştirildiğini kaydeden Milli Eğitim Bakanı Mahmut  Özer, 10 il içindeki hangi illerde ve ilçelerde eğitim öğretime başlanacağı değerlendirmesinin ise 21 Şubat Salı günü kamuoyuyla paylaşılacağını açıkladı.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Malatya’da AFAD Koordinasyon Merkezi’nde bilgilendirme toplantısı yaptı. Bakan Özer, 71 ilde eğitim öğretime 20 Şubat Pazartesi günü başlanacağını anımsatarak deprem bölgesi olan 10 ildeki öğrencilerin diğer illere nakilleriyle ilgili süreç kapsamında da 48 bin 457 öğrencinin nakil işleminin gerçekleştirildiğini kaydeden Özer, 10 il içindeki hangi illerde ve ilçelerde eğitim öğretime başlanacağı değerlendirmesinin ise 21 Şubat Salı günü kamuoyuyla paylaşılacağını açıkladı.

NAKİLLERİNİ YAPAN AİLELERDEN İSTİRHAMIMIZ, BU İMKÂNIN FARKINDA OLSUNLAR VE ÇOCUKLARIMIZI PANSİYONLARIMIZA YERLEŞTİRSİNLER

Bakan Özer şu bilgileri paylaştı: “Yeni bir karar daha aldık. Biliyorsunuz, bizim 81 ilde pansiyonlarımız var, yatılı öğrenci olarak öğrencilerimiz orada o imkânlardan yararlanıyorlar. Bu naklini aldıran, isteyen öğrenci, yatılı burslu olarak, ücretsiz olarak bu pansiyonlarımızdan da yararlanabilecekler. Şu ana kadar bizim 71 ildeki kapasitemiz 521 bin 735. Nakillerde kullananlarla birlikte 279 bin 998 kapasite şu anda öğrencilerimiz tarafından kullanılıyor. 241 bin 737 ilave kapasitemiz var. Nakillerini yapan ailelerden istirhamımız, bu imkânın farkında olsunlar ve çocuklarımızı pansiyonlarımıza yerleştirsinler. Ücretsiz olarak orada kalsınlar ve eğitim öğretimlerine devam etsinler.”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR