Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaGündemÖZTÜRK: SADECE MÜTEAHHİTLERE FATURAYI KESMEKLE OLMAZ

ÖZTÜRK: SADECE MÜTEAHHİTLERE FATURAYI KESMEKLE OLMAZ

Spread the love

ÖZTÜRK : ALLAH BU FELAKETLERDEN DERS ALMAYI BİZLERE NASİP ETSİN

Yeniden Refah Partisi  Polatlı İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk,  Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, 3 günlük deprem bölgeleri incelemelerinin büyük felakete ilişkin yaptığı açıklamalarını  Polatlı Kamuoyu İle paylaştı.Öztürk  “Öncesinde tedbir almak son derece önemlidir. Bugüne kadar yeterli dersleri alamadığımızı maalesef görüyoruz. Burada sadece faturayı müteahhitlere kesmekle işin içinden çıkılamaz. Müteahhitler bu işin sadece bir unsurudur.” dedi.

Depremin ilk anından itibaren  Yeniden Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan başta olmak üzere  bütün teşkilatları ile beraber seferber olduklarını belirten Yeniden Refah Partisi  Polatlı İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk  12 bine yakın teşkilat mensubunun bölgedeki arama kurtarma ve yardım faaliyetlerine destek olduklarını ifade etti.Öztürk “380 tır yardım malzemesini Yeniden Refah Partisi teşkilatı olarak Türkiye genelinden bölgeye ulaştırdık. 212 iş makinesi, 62 jeneratör, 436 çadır, teşkilatlarımız tarafından bölgeye ulaştırıldı. İstanbul teşkilatımız Kahramanmaraş merkezde bir çadır kent kuruyor. Konya teşkilatımız da Hatay’da bir çadır kentin kurulumuna başlıyor. 436 çadıra ilave olarak bu çadır kentler de hizmete sunulacak. Depremden etkilenen bölgelerde teşkilatlarımız 7 aşevi kurdu. Günde 2 bin 500 insana her birinde üç öğün olmak üzere yemek çıkarılıyor.”

 TEDBİRLERİN ALINMASINDA DEVLETE DE ÇOK BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

Böyle felaketlerin bir daha yaşanmaması için öncesinde tedbir almanın son derece önemli olduğunu vurgulayan Öztürk   “Allah bu felaketlerden ders almayı bizlere nasip etsin. Hem manevi olarak hem de maddi olarak. Bir defa böyle bir olay olduktan sonra o enkazın altından insanları çıkarmanın ne kadar zor hatta çoğu imkansız olduğunu görmüş olduk. Öncesinde tedbir almak son derece önemlidir. Bugüne kadar yeterli dersleri alamadığımızı maalesef görüyoruz. İnşallah bundan sonra gereken dersi çıkartıp sağlam zemin ve sağlam binalarla gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de gerekli tedbirleri almak nasip olur. Bu tedbirlerin alınmasında devlete de çok büyük görev düşüyor. Burada sadece faturayı müteahhitlere kesmekle işin içinden çıkılamaz. Müteahhitler bu işin sadece unsurudur. İmara acılan bölgelerin zemin bakımından depreme uygun olması, denetimlerin doğru bir şekilde yapılması gerekiyor. Bu konuda devletin, yetkililerin, belediyelerin titiz bir şekilde davranması son derece büyük önem sahip. Erzin ilçesinde hiçbir şey yok. Hatay’ın kalan diğer tarafları yerle bir olmuş. Kahramanmaraş’ta dağın eteklerinde, bu bölümlerde bir şey yok. Yine Malatya’da yüksek kesimlerde, kayalık zeminlere yapılan, çok katlı olmasına rağmen binalarda herhangi bir şey yok. Tabii TOKİ’nin yaptığı binaların hiçbir şekilde depremden etkilenmediğini gördük. Demek ki sağlam zemin ve sağlam bina olduğu zaman depremin üstesinden gelmek mümkün.” ifadelerini kullandı.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR