Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaGündemHaberYILDIZKAYA FATİH MAHALLESİ YENİ KAPALI PAZAR YERİ PROJESİNİ YERİNDE İNCELEDİ

YILDIZKAYA FATİH MAHALLESİ YENİ KAPALI PAZAR YERİ PROJESİNİ YERİNDE İNCELEDİ

Spread the love

  PAZAR YERİ VE KREŞ PROJELERİYLE FATİH MAHALLESİ’NİN İKİ ÖNEMLİ İHTİYACI DAHA KARŞILANDI

Fatih Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Yeni Kapalı Pazar Yeri Projesi ile seçim döneminde verdiği sözlerden birini daha yerine getiren Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Yakın zamanda hizmete açılacak olan Fatih Mahallesi Yeni Kapalı Pazar Yeri’ni ziyaret eden Başkan Yıldızkaya projeye dair yapılacak son rötuşlara ve çevre düzenleme çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulunarak yetkililerden ve çalışanlardan bilgi aldı. Ziyaret esnasında çevrede bulunan ve Yeni Kapalı Pazar Yeri Projesi dolayısıyla kendisine teşekkür eden vatandaşlarla sohbet eden Başkan Yıldızkaya, mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi.

Polatlı Belediye  Başkanı Mürsel Yıldızkaya Fatih Mahallesinde yapımı tamamlanan Kapalı Pazar yerini  inceleyerek  mahalle sakinler ile sohbet ederek taleplerini dinledi. 2016 Yılında hizmete açılan Yeni Kapalı Pazar Yeri projesiyle Şentepe Mahallesi’nin önemli bir ihtiyacını karşılayan Polatlı Belediyesi; önümüzdeki günlerde modern ve nezih bir Yeni Kapalı Pazar Yeri’ni daha Fatih Mahallesi’nde hizmete açacak. Farklı mahallelerde hizmet veren yeni pazar yerleriyle hem pazarcı esnafının daha iyi şartlarda çalışabilmesi hem de vatandaşların evlerine yakın lokasyonlarda temiz ve sağlıklı bir ortamda alışveriş yapmaları sağlanıyor. Polatlı’da pazar yerlerini alışveriş yapılan merkezlerin yanı sıra, vatandaşların kendi mahalleleri içerisinde sosyal ihtiyaçlarını da karşıladıkları noktalar haline getirmeyi amaçlayan Polatlı Belediyesi; lokasyonu sayesinde Fatih Mahallesi ile birlikte Şehitlik Mahallesi’ne de hizmet verecek olan Yeni Kapalı Pazar Yeri’nin yapımını hızla tamamladı.

VATANDAŞLAR DÖRT MEVSİM KOŞULLARINDA GÜVENLE ALIŞVERİŞ YAPABİLECEK

Fatih Mahallesi Hz. Osman Camii karşısında bulunan alana inşa edilen yeni projenin içerisinde; esnafa özel olarak hazırlanan, başta hanımefendiler olmak üzere tüm vatandaşların dört mevsim koşullarında sağlıklı ve güvenli alışveriş yapabilecekleri satış noktaları bulunuyor. Yeni proje sayesinde şehirde sayısı artan pazar yerleri ile Perpa civarı ve Eti Caddesi’nde oluşan trafik yoğunluğu da azalacak. Başkan Yıldızkaya geçtiğimiz aylarda hizmete açılan Tam Gün Kreş ve Gündüz Bakımevi ve önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak olan Yeni Kapalı Pazar Yeri projeleriyle verdiği sözleri yerine getirerek Fatih Mahallesi’nin iki önemli ihtiyacını daha karşılamış olacak.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR