Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaGündemHaberPOLATLI TEMAYÜL YOKLAMASINDA OY KULLANDI

POLATLI TEMAYÜL YOKLAMASINDA OY KULLANDI

Spread the love

 AK PARTİLİ ADAY ADAYLARI İÇİN  TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILDI

Ak Parti’de 14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için 81 ilde aday belirleme işleminin ilk ayağı olan teşkilat temayül yoklaması hafta sonu yapıldı.   Ak Parti Ankara İl başkanlığınca düzenlenen toplantıda  Ak Parti Ankara Birinci bölgeden aday adayı olan  Polatlılı  isimler  ve Polatlı ilçe teşkilatı hafta sonu  oylarını kullandı.

 POLATLI HEYETİ TEMAYÜL YOKLAMASINDA 

Ak Parti, milletvekili adaylarını belirliyor .Partide 13 Mart’ta başlayan milletvekili aday adaylığı başvuru süresi, 23 Mart’ta sona erdi.Türkiye  genelinde  Aday adaylığı için başvuran 6 bin 25 kişi için teşkilat  temayül yoklaması Cumartesi günü  81 il başkanlığınca elektronik ortamda yapıldı. Ak Parti  Ankara  İl Başkanlığı tarafından teşkilatların milletvekili aday adayları ile ilgili eğilimlerini değerlendirmek için yaptığı temayül yoklaması için oylama yapıldı. Temayül Yoklamasına Polatlı dan Ak Parti Polatlı ilçe başkanı Aysel Demir , ilçe yönetimi, kadın ve gençlik kolları,   aday adayları katıldı. .

Temayül yoklamalarından çıkacak sonuçlar, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ile Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyelerinden oluşturulan ve 27 Mart’ta çalışmaya başlayacak alt komisyonlara sunulacak.

LİSTE 11 NİSAN DA KAMUOYUNA AÇIKLANACAK

Milletvekili aday listesinin belirlenmesi için alt komisyonların yapacağı değerlendirmelerin ardından nihai karar, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığındaki üst komisyonca verilecek.Üst komisyon 3 Nisan’da çalışmalarına başlayacak.

Nihai milletvekili aday listeleri, 9 Nisan’a kadar Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim edecek.

Ak Parti, 11 Nisan’da düzenleyeceği milletvekili aday tanıtım toplantısı ile bu isimleri kamuoyuna açıklayacak.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ 

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR