Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaGündemHaberPOLATLI-BİSMİL KARDEŞ OKUL PROJESİ

POLATLI-BİSMİL KARDEŞ OKUL PROJESİ

Spread the love

POLATLI İMAM HATİP ORTAOKULUNA DEPREM BÖLGESİNDEN İKİ  KARDEŞ OKUL 

Asrın felaketi  depremin ardından devlet ve milletin seferberliği  sürüyor. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü de  “Eğitimde Tek Yürek Programı” kapsamında, depremden etkilenen illerde bulunan okullar ile diğer illerdeki okulları kardeş okul ilan etti. 

Kahramanmaraş  merkezli 11 ili  etkileyen depremin ardından eğitimde  destek seferberliği devam ediyor.Bu doğrultuda Diyarbakır İli, Bismil İlçesinde bulunan Üçtepe İmam-Hatip Ortaokulu ve Fatıma Zehra İmam Hatip Ortaokulu ile Polatlı İmam Hatip Ortaokulu kardeş okul oldu.

Polatlı İmam-hatip ortaokulu   tarafından yapılan bilgilendirmede “

Polatlı İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri  aileleri ile hızlı bir şekilde istişarelerde bulanarak, yapılacak çalışmalar planlandı. Bu çalışmalar kapsamında; çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren bölgelerde fedakarca çalışan eğitim- öğretim camiasının neferleri olan öğretmenler ve eğitimleri sekteye uğrayan öğrencileri her koşulda yanlarında olduklarını vurgulamak, onların biraz olsun sıkıntılarını hafifletmeye ve eğitim süreçlerine destek olmaya yönelik çalışmalar  yapmak.
Acılar ve dertler paylaştıkça azalır. Polatlı İmam Hatip Ortaokulu da kardeş okullarının mevcut sıkıntılarını gidermek ve eğitim motivasyonlarını artırmak için  ilçemizi temsilen her türlü fedakarlığa hazır.
 Bu vesileyle depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, geride kalan kardeşlerimize şifa ve huzur diliyoruz.”ifadeleri yer aldı.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ 

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR