Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberİTALYAN ÖĞRENCİLER NAMIK KEMAL'E MİSAFİR

İTALYAN ÖĞRENCİLER NAMIK KEMAL’E MİSAFİR

Spread the love

MAYIS AYINDA ÖĞRENCİLER İTALYA’YA GİDECEK

Namık Kemal Ortaokulu, Erasmus Plus Okul  Akreditasyonu programı kapsamında İtalya Istituto Comprensivo Comenio okulundan 2 öğretmen ve 6 öğrencinin, öğrenci geup hareketliliğine ev sahipliği yapıyor.

İtalya’dan gelen 8 kişilik heyet Namık Kemal ortaokuluna misafir oluyor.Namık Kemal Ortaokulu, Erasmus Plus Okul  Akreditasyonu programı kapsamında İtalya Istituto Comprensivo Comenio okulundan 2 öğretmen ve 6 öğrencinin, öğrenci geup hareketliliğine ev sahipliği yapıyor.

 İtalyan öğrenciler ingilizce dil becerilerini geliştirmeye yönelik projeleri kapsamında 13-19 Mart haftası boyunca Namık Kemal Ortaokulu’nun hazırlamıs olduğu bir cok bir cok atölye çalışmasına katılacak.. Okul öğrencileri farklı bir ülkeden akranları ile kültürel etkileşim ve iletişim kurma fırsatı yakalıyor. Aynı zamanda İtalyan öğrenciler Namık kemal ortaokulu öğrencilerinin evlerinde misafir olarak kalarak  Türk aile yapısı ve kültürünü tanıyorlar. Okulda  Türk sanatında önemli yeri olan Ebru, ahşap yakma ve taş baskı sanatları uygulamalı olarak proje ortaklarına tanıtilacak. Namık Kemal Ortaokulu Ankara il milli eğitim müdürlüğü okul akreditasyonu kapsamında yürüteceği öğrencilerde atılganlık ve gerisimcilik becerilerini geliştirmeye yönelik erasmus plus projesini 6öğrenci ve 3 öğretmen ile 7-13mayıs tarihleri arasında Ortak okullarının yaşadıgı şehir olan İtalya L’Aqualia kentine gidecekler.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ 

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR