Cuma, Şubat 23, 2024
Ana SayfaGündemHaberOVACIK:  UMUTLU YARINLAR ÜMİDİYLE, RAMAZAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

OVACIK:  UMUTLU YARINLAR ÜMİDİYLE, RAMAZAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Spread the love

OVACIK :SEVİNMEK KADAR SEVİNDİRMENİN ÖNEM TAŞIDIĞI GÜNLERDİR, BAYRAMLARIMIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Meclisi ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.  Ovacık, ‘’ Bir yaşam kültürü olan; birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının en yoğun şekilde hissedildiği Ramazan ayını geride bıraktık. Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihten gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı günlerinden olan Ramazan Bayramına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hemşerilerimin ve tüm İslâm aleminin Ramazan Bayramı kutlu olsun.’’  ifadelerini kullandı.

Bayramın, mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, insanların kaynaşmasına ve huzurlu yaşamın tesisine vesile olan müstesna günler olduğuna vurgu yapan Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Meclisi ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Selami Ovacık, mesajının devamında; ‘’ Gönül köprülerinin kurulup, karşılıklı sevgi ve saygı duygularının coştuğu, hoşgörü duygusunun hakim olduğu mübarek Ramazan Bayramında  dargınlıkları ve kırgınlıkları bir kenara bırakarak, birbirimizi kucaklamalıyız. Sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bu özel günlerde, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak yoksul, kimsesiz,  hasta ve yaşlıları, depremzedelerimizi  ziyaret ederek, onlara maddi ve manevi yardımlarda bulunarak, onları sevindirmek manevi duygularımızı güçlendirecektir. Yaşamımızı zenginleştiren ve renklendiren bayramları, insanların birbirine yakınlaşması, kaynaşması, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için önemli birer fırsat olarak değerlendirmeliyiz.’’ dedi.

Ovacık, ‘’ Gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bayramımızın sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her gününe taşımamız, hepimizin ortak görev ve sorumluluğu olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramının tüm insanlığa, İslâm âlemine, ülkemize,başkentimize ve  ilçemize; huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diliyorum. Başta Şehit annelerimiz ve babalarımız, Gazilerimiz olmak üzere; tüm hemşehrilerimin ve İslam dünyasının Ramazan Bayramı’nı yürekten kutlarım, ifadelerine yer verdi.

 HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR