Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaGündemHaberAVCI:  RAMAZAN BAYRAMIMIZ KUTLU, YARINLARIMIZ UMUTLU OLSUN   

AVCI:  RAMAZAN BAYRAMIMIZ KUTLU, YARINLARIMIZ UMUTLU OLSUN   

Spread the love

AVCI: BAYRAMLARI, BAYRAM GİBİ YAŞAMAK TÜM YURTTAŞLARIMIZIN HAKKIDIR

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. ‘’ Rahmet ve mağfiret ayı olan bir Ramazan-ı Şerif’i daha geride bırakmanın ve mübarek Ramazan Bayramı’na ulaşmanın sevincini hep birlikte yaşıyoruz.” dedi.  

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, Ramazan Bayramı ‘nı kutladı. Avcı  “  Fakat, iftar sofrası için alışverişe gittiği markette, pazarda yurttaşlarımızın getirildiği durum,  bayram alışverişinde karşılaştığı fiyatlar, elektrik, doğalgaz zamları bayram sevincini gölgelemiştir. bu Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı’nın vicdani muhasebe anlamıyla, algıları değil olguları yönetmeye davet ediyoruz. Yurttaşlarımızın, Bayramları Bayram gibi yaşamak hakkıdır. Ama maalesef ekonomiyi, ‘’ Nerede o eski Bayramlar ‘’ dedirtecek noktaya getirdiler. sözleriyle mevcut ekonomik gidişatın yurttaşın iftar sofrasına ve bayram alışverişlerine yansımasını ifade etti.  Avcı , Umutsuz değiliz, birlikte yeniden bayramları bayram gibi yaşayacağımız günler Yakındır. 14 Mayısı’ın sonu bahardır.‘’dedi.

AVCI  ‘’ RAMAZAN BAYRAMIMIZ KUTLU, YARINLARIMIZ UMUTLU OLSUN   ‘’

Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ‘’ Bedenimizi ve ruhumuzu arındırdığımız Ramazan ayının ardından artık şimdi şükretme ve sevincimizi, neşemizi, huzurumuzu birbirimizle paylaşma zamanı. Kaynağını toplumun dini, milli ve kültürel yaşantısından alan bayramlar, toplumu kaynaştıran, bir arada ve kardeşçe yaşamalarına vesile olan; sevgi, birlik ve barış günleridir. Bireyleri ortak duygu ve düşüncelerde buluşturan bayramlarımız, insana özgü olumsuz tüm duyguları en alt seviyeye indirmekte; hoş görmek, affetmek, sevmek gibi ulvi duyguları ise en üst noktaya taşımaktadır. Bizler de bu müstesna günlere yakışır şekilde birlik ve dayanışmamızı arttırmalı, geleceğe inancımızı her koşulda korumalıyız. Çünkü toplumları güçlü kılan, fertlerini bir arada tutan bağların sağlamlığıdır. Bu bağları sağlam kılan da şüphesiz insanların birbirine karşı hoşgörü içerisinde olması, kederde ve sevinçte paylaşımcı olması, birbirini sevmekten asla vazgeçmemesidir.’’ ifadelerine yer verdi.

Avcı “ Bu duygu ve düşüncelerle kıymetli hemşerilerimin ve  tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyor, ülkemize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR