Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaGündemHaberMHP SEÇİM BEYANNAMESİ TAMAMLADI

MHP SEÇİM BEYANNAMESİ TAMAMLADI

Spread the love

 MHP BEYANNAMESİNDE  “YAPARSA CUMHUR İTTİFAKI YAPAR” MESAJI

MHP, seçim beyannamesini hazırladı. Beyannamede afetle mücadele, terörle mücadele mesajları ağırlık kazanırken, “yaparsa Cumhur İttifakı yapar” ifadeleri yer aldı. Beyannamede, terörle mücadele operasyonlarında hükümete verilen destek yinelendi.

 

MHP’nin tamamlanan seçim beyannamesinde afet öncesi ile afet ve sonrasında yapılacaklara ilişkin politikalara geniş yer verildi. Beyannamede yeni anayasa vurgusu  yapıldı.14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi çalışmaları kapsamında MHP  seçim beyannamesini hazırladı.”Yükselen Ülke Türkiye” vizyonuyla hazırlanan beyannamede, ekonomiden dış politikaya, eğitimden sağlığa, bölgesel kalkınmadan tarıma, işsizlikle mücadeleden turizme kadar bütün politikalar bu vizyon çerçevesinde belirlendi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne uyum kapsamında yeni anayasa vurgusu yapılan beyannamede, bu kapsamda Meclis İçtüzüğü ile seçim ve siyasi partiler kanunlarında öngörülen düzenlemelere ilişkin başlıklar da yer aldı.

Beyannamede, terörle mücadele operasyonlarında hükümete verilen destek yinelendi.

KAHRAMANMARAŞ MERKEZLİ DEPREMLERİN YARALARININ SARILMASI İÇİN ATILMASI GEREKEN ADIMLAR  VURGULANDI

Beyannamede, deprem, yangın ve sel gibi afetlerle ilgili daha önceki seçim beyannamelerinde yer alan politikalara yeni maddeler eklendi. “Afetle Mücadele” başlığıyla afet öncesi, afet ve sonrasında yapılacak çalışmalar ile alınacak önlemlere ilişkin politikalara geniş yer ayrılan beyannamede, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaralarının sarılması için atılması gereken adımlar da vurgulandı.

“YAPARSA CUMHUR İTTİFAKI YAPAR” MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) EYT ve asgari ücretten vergi alınmaması gibi son 5 yıllık süreçte Cumhur İttifakı’nın gerçeğe dönüştürdüğü vaatlerinin yer aldığı kitapçık ve broşür hazırladı.

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR