Cuma, Mayıs 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberMEZARLIKDA  ARTIK ELEKTRİKLİ ARAÇLAR  HİZMET VERİYOR

MEZARLIKDA  ARTIK ELEKTRİKLİ ARAÇLAR  HİZMET VERİYOR

Spread the love

  KABRİSTANDA  YENİ ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İLE KABİR ZİYARETİ  HİZMETİNİ BAŞLATTI

SPOT:  “Bu Hafta İtibariyle Yaşlı Ve Engelli Vatandaşların Ulaşımı Modern Ve Konforlu Bir Şekilde Sağlanıyor”

Polatlı Belediyesi tarafından yaşlı ve engelli vatandaşların şehir mezarlığı içerisinde yakınlarının kabrini kolaylıkla ziyaret edebilmeleri amacıyla satın alınan yeni elektrikli araçlar yaklaşan mübarek Kurban Bayramı öncesi hizmet vermeye başladı. Günden güne genişleyen şehir mezarlığı içerisinde yakınlarının kabirlerini ziyaret etmekte zorlanan başta yaşlı ve engelli vatandaşlar için harekete geçen Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra her kesimden vatandaşın yaşamına dokunacak anlamlı bir projeyi daha hayata geçirdi.

 Polatlı şehir mezarlığında  Elektrikli Araçlar  hizmet vermeye başladı.  Bu hafta itibariyle şehir mezarlığı içerisinde hizmet vermeye başlayan; turistik otellerde de yoğun olarak kullanılan 2 Yeni Elektrikli Araç tek seferde 16 yolcu kapasitesi ile giriş kapısından itibaren gün boyunca düzenli periyodlarla yaptığı servislerle, mezarlık içerisinde tüm vatandaşların yakınlarına hızlı ve kolay ulaşımını sağlıyor. Yaşlı ve Engelli vatandaşlar mezarlık kapısından araçlara alınarak ziyaret edecekleri alana görevliler eşliğinde ulaştırılıyor. Ziyaretin ardından bulundukları noktadan alınarak mezarlık kapısına kadar götürülüyor. Mezar ziyaretinde bulunan yaşlı ve engelli vatandaşlar ziyaretlerini kolaylaştıran proje dolayısıyla Başkan Yıldızkaya’ya teşekkür ettiklerini dile getirdiler. Kurban Bayramı boyunca aralıksız bir şekilde devam edecek olan servis hizmeti bayramın ardından da haftanın yedi günü sürecek.

BAŞKAN YILDIZKAYA; “HEMŞEHRİLERİMİZİN TÜM İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞMAYA, ÜRETMEYE, YANLARINDA OLMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konuya ilişkin gerçekleştirdiği açıklamada; “Şehrimiz günden güne büyürken, şehir mezarlığımızda aynı oranda genişlemeye devam ediyor. Başta yaşlı ve engelli vatandaşlarımız olmak üzere tüm hemşehrilerimizin yakınlarını ziyaret ederken zorlanmaması için iki adet turistik otellerde de kullanılan elektrikli aracı daha filomuza ekledik. Bu hafta itibariyle değerli hemşehrilerimizin kabir ziyaretlerini modern ve konforlu bir şekilde gerçekleştirmesi için hizmet vermeye başladık. Polatlımızın dört bir yanında tüm hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını düşünerek ve çözüm bularak; çalışmaya, üretmeye, yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile tüm hemşehrilerimizin mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Kaybetmiş oldukları yakınlarına, akrabalarına Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Yeni araçlarımızla başlatmış olduğumuz projemizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” Dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR