Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaGündemHaberGÜNGÖR: TÜM İSLÂM ÂLEMİNİN KADİR GECESİNİ TEBRİK EDİYORUM

GÜNGÖR: TÜM İSLÂM ÂLEMİNİN KADİR GECESİNİ TEBRİK EDİYORUM

Spread the love

BAŞKAN GÜNGÖR “KADİR GECESİNİN BİN AYDAN DAHA HAYIRLI OLDUĞU  MÜJDELENMİŞTİR”

MHP Polatlı ilçe Başkanı Uğur Güngör Kadir Gecesini kutladı.Güngör “Bin aydan daha hayırlı olarak kabul edilen bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize sağlık ve huzur getirmesini temenni ediyoru”dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı ilçe Başkanı Uğur Güngör tüm İslâm âleminin Kadir Gecesini tebrik etti. Güngör mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Hep birlikte af ve mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı, manevi lezzetin doruğa ulaştığı mübarek Kadir Gecesi’ni idrak edecek olmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz. Tutulan oruçlarla, yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. 

Ramazan ayı sevgi ve kardeşliğin pekiştiği bir hazinedir. Mübarek Kadir Gecesi; bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenmiş müminler için bulunmaz bir fırsattır. Kadir Gecesi dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu; sevginin, saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün daha fazla öne çıktığı en özel günlerden biridir. Rabbimizin insanlığa bir rahmet kapısı, bir umut pınarı olarak bahşettiği bu mübarek geceyi idrak ederken; ihtiyaç sahiplerini, yoksulları ve kimsesizleri düşünmemiz; onların dertleriyle dertlenmemiz, yaralarını sarmamız gerekir. Bu hepimizin üzerine düşen bir görev ve sorumluluktur.

Bin aydan daha hayırlı olarak kabul edilen bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize sağlık ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta Polatlımız olmak üzere tüm İslam Alemi’nin Mübarek Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor; bu gecenin milletimizin birliğine ve dirliğine vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum”dedi.

HBR AYŞE KÖKSAL 

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR