Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaGündemHaberGÜLDÜR GÜLDÜR SHOW’UN SÜRPRİZ ZİYARETÇİ

GÜLDÜR GÜLDÜR SHOW’UN SÜRPRİZ ZİYARETÇİ

Spread the love
SİSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türk uzay yolcusuyla ilgili sözlerini skeçlerine konu ederek işleyen Güldür Güldür Show’un Bursa’da sahnelenen gösterisini izledi. Gösterinin ardından kulise giderek oyuncuları tebrik eden Bakan Varank, gösterinin moderatörü Ali Sunal ve ve Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) ekibini tebrik etti.

UZAY AÇIKLAMASI GÜNDEM OLDU

Bakan Varank, Nisan 2022’de Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin İstanbul’daki bir ödül töreninde Türk uzay yolcusu ile ilgili “Yakın bir zamanda Türkiye’nin uzaya göndereceği insanları seçmek üzere duyuruya çıkacağız” açıklaması yaptı. Bakan Varank’ın açıklaması, kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

TÜRKİYE’NİN İLK UZAY YOLCULARI

Güldür Güldür Show da Bakan Varank’ın açıklamasının ardından programında “Türkler uzaya giderse” konusunu esprili bir dille işledi.

Bakan Varank’ın açıklamasından bir ay sonra Türkiye Uzay Ajansı, Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu için başvuruları almaya başladı. Binlerce başvurunun ardından zorlu testlerden geçen Alper Gezeravcı ve Tuva Cihangir Atasever Türk uzay yolcuları olarak belirlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da TEKNOFEST 2023’de Gezeravcı ve Atasever’i Türkiye’ye tanıttı.

KULİSTE TEBRİK

Bursa’dan milletvekili adayı olan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Güldür Güldür Show’un Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelen gösterisini, seyircilerin arasında takip etti. Ali Sunal’ın moderatörlüğünü yaptığı komedi programını izleyen Bakan Varank, gösterinin ardından kulise geçti. Bakan Varank, burada sanatçıları ve moderatör Ali Sunal’ı tebrik etti. Bakan Varank, BKM’nin kurucusu Yılmaz Erdoğan ile de telefonda görüşerek çalışmalarında başarılar diledi.

SÜRPRİZ ZİYARET

Yağışlı ve soğuk havaya rağmen açık hava sahnesini dolduran Bursalılar, sürpriz bir şekilde gösteriyi izlemeye gelen Bakan Varank ile fotoğraf çektirdi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan da Bakan Varank’a eşlik etti.

20 YILDIR YAYINLANIYORBir BKM yapımı olan Güldür Güldür Show, ilk olarak 2013 yılında yayınlanmaya başladı. Sunuculuğunu Ali Sunal’ın yaptığı komedi şovu, Türkiye’nin gündemindeki esprili bir dille işliyor.Hbr-Ali Köksal

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR