Salı, Haziran 18, 2024
Ana SayfaGündemHaberGÖNÜL SOFRASI ŞENTEPE VE GÜLVEREN’DE  KURULDU

GÖNÜL SOFRASI ŞENTEPE VE GÜLVEREN’DE  KURULDU

Spread the love

‘30 GÜN BOYUNCA MAHALLERDE   BİNLERCE AİLEYE SICAK YEMEK İKRAMI YAPILACAK’

SPOT :Polatlı Belediyesi ‘Ramazan’da Paylaşmak Berekettir’ Parolasıyla Geleneksel Sıcak Yemek Dağıtımlarına Başladı.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından ‘Ramazan Paylaşmaktır’ parolasıyla geleneksel hale getirilen Gönül Sofrası’nda her yıl olduğu gibi Ramazan Ayı boyunca vatandaşlara iftar saatine kadar sıcak yemek ikram ediyor.  Ramazan Ayı’nın sonuna kadar sürecek olan dağıtımlar kapsamında her hafta üç farklı mahallede kurulacak olan Gönül Sofrası’nda Saat 18.00’dan itibaren tüm vatandaşlara yemek ikramı gerçekleştiriliyor  Gönül sofrası ilk olarak Şentepe  ardından ise Gülveren mahallerinde kuruldu. Gönül sofrasının ilk gününde başkan Yıldızkaya   elleri ile vatandaşlara iftar ikramında bulundu.

Bu sene itibariyle Ramazan Ayı’nın ilk Gönül Sofrası 24 Mart Cuma Günü Saat 18.00’da Şentepe Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nde kuruldu. Kapalı Pazar Yeri alanına kurulan çadırlarda binlerce vatandaşa yemek ikramı yapıldı.  Şentepe Mahallesinde gönül sofrasında vatandaşlarla bir araya gelen Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıdlızkaya “ Ramazanda paylaşmak berekettir

Şentepe Mahallemizde kurduğumuz Gönül Soframızda değerli hemşehrilerimizle buluşmanın ve Ramazan-ı Şerif’in bereketini paylaşmanın mutluluğunu yaşadık. Cenab-ı Allah (C.C.) üzerimizden bu mübarek günlerin rahmetini ve güzelliğini eksik etmesin.”dedi.

GÜLVEREN MAHALLESİNDE  VATANDAŞLARA RAMAZAN YEMEKLERİ DAĞITILDI

Polatlı Belediyesi yemekhanesinde günlük olarak hazırlanan menüler Ramazan Ayı’nın sonuna kadar belirli periyodlarla tüm merkez mahallelerde vatandaşlarla buluşacak. 26 Mart Pazar Günü Gülveren Mahallesi Yavuz Selim İlkokulu Bahçesinde gönül sofrası kuruldu.

28 Mart Salı Günü  ise Esentepe Mahallesi Esentepe İlköğretim Okulu’nda 18.00 – 19.00 saatleri arasında kurulacak olan Gönül Sofralarındaki ikramlarla binlerce Polatlılı vatandaşın iftar sofralarına katkıda bulunulacak.

BAŞKAN YILDIZKAYA; “TÜM KIYMETLİ HEMŞEHRİLERİMİZİ GÖNÜL SOFRALARIMIZA DAVET EDİYORUM”

Konuya ilişkin açıklamasında ‘Biriz Beraberiz Kardeşiz’ vurgusu yapan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; “Geleneksel hale getirdiğimiz Gönül Soframızı bu yıl farklı günlerde düzenli periyodlarla mahallelerimizin tümünde kuruyoruz. Gönül Soframızda şüheda torunu kıymetli hemşehrilerimize ‘Paylaşmak Berekettir’ parolasıyla mübarek Ramazan Ayı boyunca sıcak yemek ikramlarında bulunuyoruz. Tüm hemşehrilerimizi Gönül Sofralarımıza davet ediyorum. Bu mübarek ay boyunca sıcak yuvalarımızdan sağlık, bolluk ve bereketin eksik olmaması dileğiyle; Cenab-ı Allah’tan tuttuğumuz oruçları ve işlediğimiz hayırları kabul etmesini diliyorum. Dualarımız Müşterek, Kardeşliğimiz Daim, Ramazan Ayımız Mübarek Olsun.” Dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR