Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaGündemHaberEKMEK ZAMMINDA  YENİ FİYAT NE ZAMAN BAŞLIYOR?

EKMEK ZAMMINDA  YENİ FİYAT NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Spread the love

 EKMEK ZAMLI FİYATTAN NE ZAMAN SATILACAK?

SPOT: Ankara’da 200 gram ekmek 7 TL olacak

Ankara İli Ekmek Fiyat Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu Toplantısında;  artan girdi maliyetleri göz önüne alınarak, Ankara’da 200 gram ekmeğin 7.00.- TL’den satılması kararı oy çokluğuyla kabul edilmişti.  Peki 7 TL olması kararlaştırılan ekmek  ne zaman zamlı tarifeden satılacak. Polatlı Fırıncılar Odası Başkanı Hıdır Çavuş,  Birliğin bu hafta içinde kararı açıklayacağını belirtti.

 Başkentte  Ekmek Fiyat Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu, Ekmek maliyetlerini doğrudan etkileyen un, maya, doğalgaz, motorin, işçilik, su ve elektrik fiyatları ile kira gibi artan girdi maliyetleri nedeniyle ekmeğin fiyatının maliyetinin altında kaldığı, bu nedenle ekmek fiyatında yeni  düzenlemeye gidilmişti.  Ankara’da  200 gramı  7 TL den satılacak ekmek fiyatlarında  zamlı tarifenin  bu hafta içinde  uygulamaya geçmesi bekleniyor.

Ankara İli Ekmek Fiyat Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu Toplantısında;  artan girdi maliyetleri göz önüne alınarak, Ankara’da 200 gram ekmeğin 7.00.- TL’den satılması kararı oy çokluğuyla kabul edilmişti.

Haziran ayının son haftalarında  gerçekleştirilen  Ankara İli Ekmek Fiyat Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu Toplantısı, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkan Vekili Hüseyin Ar’ın başkanlığında ilgili belediye, Ankara Ticaret İl Müdürlüğü, Ankara Tarım ve Orman İl  Müdürlüğü, Ankara Ticaret Odası ile ANKESOB’a bağlı ilgili odaların temsilcilerinden oluşan Ekmek Fiyat Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, ANKESOB’a bağlı odaların Ankara metropolünde ve  ilçeleri için istedikleri ekmek fiyat tarife teklifleri komisyonda görüşülerek karara bağlandı.

2 TL’LİK ZAMMIN  GEREKÇESİ   GİRDİ MALİYETLERİNİN  ARTMASI

Ekmek maliyetlerini doğrudan etkileyen un, maya, doğalgaz, motorin, işçilik, su ve elektrik fiyatları ile kira gibi artan girdi maliyetleri nedeniyle ekmeğin fiyatının maliyetinin altında kaldığı, bu nedenle ekmek fiyatında yeni  düzenlemeye gidilmesi gerektiği konusunda mutabık kalınan toplantıda;  pişmişi net 200 gram gelen normal ekmeğin 7.00.- TL’den, pişmişi net 300 gram gelen normal ekmeğin 10.50.- TL’den, pişmişi net 400 gram gelen normal ekmeğin 14.00.- TL fiyattan uygulanmasına ilişkin Ekmek Fiyatları Azami Hadlerini Gösterir Ücret Tarifesi, toplantıya katılan komisyon üyesi kurum ve kuruluş temsilcilerin oy çokluğu kararı ile kabul edildi.

EKMEK POLATLI VE DİĞER İLÇELERİNDE  7 TL’DEN  SATILACAK

 Polatlı Fırıncılar Odası Başkanı Hıdır Çavuş “Ekmek maliyetlerini doğrudan etkileyen un, maya, doğalgaz, motorin, işçilik, su ve elektrik fiyatları ile kira gibi artan girdi maliyetleri nedeniyle ekmeğin fiyatının maliyetinin altında kaldığı, bu nedenle ekmek fiyatında  bir artışın kaçınılmaz olduğunu belirti.Çavuş “ANKESOB Yönetim Kurulu’nun kararının bu hafta içinde açıklanması bekleniyoruz. Kararın açıklanmasının ardından 200 gram ekmek  Ankara merkez  Polatlı ve diğer ilçelerinde  7 TL’den  satılacak.”dedi.

Tarife komisyonunun oy çokluğuyla kabul ettiği Ankara merkez ve ilçelerinde  uygulanacak Normal Ekmek Fiyatları Azami Hadlerini Gösterir Ücret Tarifesi, Türkiye Fırıncılar Federasyonu ve Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün görüşünün alınması ve sonrasında ANKESOB Yönetim Kurulu’nun kararının ardından uygulamaya konulacak. ANKESOB Yönetim Kurulu’nun kararının bu hafta içinde açıklanması bekleniyor. Kararın açıklanmasının ardından 200 gram ekmek  Ankara merkez  Polatlı ve diğer ilçelerinde  7 TL’den  satılacak.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ 

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR