Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaGündemHaberBAKAN KİRİŞCİ, KAHRAMANMARAŞ'TA 19 MAYIS TÖRENİNDE KONUŞTU

BAKAN KİRİŞCİ, KAHRAMANMARAŞ’TA 19 MAYIS TÖRENİNDE KONUŞTU

Spread the love

TARIM VE ORMAN BAKANI PROF. DR. VAHİT KİRİŞCİ, KAHRAMANMARAŞ MEHMET AKİF ERSOY KÜLTÜR MERKEZİ’NDE DÜZENLENEN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI TÖRENİ’NE KATILDI. BURADA KONUŞAN BAKAN KİRİŞCİ, ATATÜRK’ÜN 19 MAYIS 1919’DA SAMSUN’A AYAK BASARAK MİLLETLE EŞİNE AZ RASTLANIR DESTANSI YÜRÜYÜŞÜ BAŞLATTIĞINI İFADE ETTİ.

MİLLETİN RUHUNDA ATEŞLENEN AZİM VE İNANCIN İFADESİ OLAN YÜRÜYÜŞTE KADIN, ERKEK, GENÇ, YAŞLI DEMEDEN HERKESİN AYNI HEDEF DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDEREK ZAFERE ULAŞTIĞINA İŞARET EDEN KİRİŞCİ, “ANADOLU’YU BİZLERE BİN YILDIR YURT KILAN GÜÇ VE İRADENİN KAYNAĞI, MİLLETİMİZİN SİNESİNDEKİ O BÜYÜK İMAN VE DİRİLİŞ RUHUDUR. BU RUH, MALAZGİRT’TE, ÇANAKKALE’DE, İSTİKLAL MÜCADELEMİZDE, TERÖRE KARŞI VERDİĞİMİZ MÜCADELEDE, 15 TEMMUZ’DA, AFRİN’DE, İDLİB’DE BİZİM EN BÜYÜK KUVVETİMİZ OLMUŞTUR.” DİYE KONUŞTU.

YARININ TEMİNATI, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN EMANETÇİSİ GENÇLER VE ATATÜRK’ÜN İŞARET ETTİĞİ MUASIR MEDENİYETLER SEVİYESİNE ERİŞME İDEALİNDEN İLHAM ALDIKLARINI ANLATAN KİRİŞCİ, ŞUNLARI KAYDETTİ:

“CUMHURBAŞKANIMIZIN TEKNOFEST GENÇLİĞİ OLARAK ADLANDIRDIĞI GENÇLERİMİZ, TÜRKİYE YÜZYILI’NDA TÜRKİYE’NİN YILDIZINI PARLATACAKTIR. BUGÜN HAKLI GURURLA TÜM DÜNYAYA LANSE ETTİĞİMİZ YERLİ VE MİLLİ ARACIMIZ TOGG, TCG ANADOLU GEMİMİZ, İMECE UYDUMUZ, İHA’LARIMIZ, SİHA’LARIMIZ, KIZILELMALARIMIZ BİZİM GENÇLERİMİZİN, MÜHENDİSLERİMİZİN ALIN TERİ VE AKIL TERİ DÖKEREK ÜRETTİĞİ ESERLERİDİR, GURUR DUYUYORUZ. YARIN GENÇLERİMİZİNDİR. TÜRKİYE YÜZYILI’NDA, 21. YÜZYILIN GÜÇLÜ VE SAYGIN TÜRKİYE’Sİ SİZLERİN, TEKNOFEST GENÇLİĞİMİZİN OMUZLARINDA YÜKSELECEKTİR. ATATÜRK’ÜN BİZLERE EMANET ETTİĞİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ, SİZ GENÇLERİN AZİM, İNANÇ VE BAŞARILARIYLA TAÇLANACAK VE HER GEÇEN GÜN DAHA DA KALKINARAK VARLIĞINI SÜRDÜRECEKTİR. SİZLER BÜYÜK MİLLETİMİZİN EN DEĞERLİ VARLIĞI, UMUDU VE MUTLU GELECEĞİNİN GÜVENCELERİSİNİZ.”

“TÜRKİYE YÜZYILI TARIM VE ORMANCILIĞIN DA YÜZYILI OLACAKTIR”

BAKAN KİRİŞCİ, TÜRKİYE’NİN GENÇLERİN HEYECANINA, BÜYÜK HAYALLERİ VE DÜŞÜNCELERİNE İHTİYACI OLDUĞUNA İŞARET EDEREK, BAKANLIK OLARAK GENÇLERE YÖNELİK ÇALIŞMA YÜRÜTTÜKLERİNİ SÖYLEDİ.

TARIM VE ORMAN GENÇLİK KONSEYİ’Nİ KURDUKLARINI HATIRLATAN KİRİŞCİ, ŞÖYLE DEVAM ETTİ:

“İNOVATİF DÜŞÜNCENİN KAYNAĞI OLAN GENÇLER SAYESİNDE TÜRKİYE YÜZYILI, TARIM VE ORMANCILIĞIN DA YÜZYILI OLACAKTIR. GENÇLİĞİNE GÜVENEN, SAĞLAM VE HER TÜRLÜ DONANIMA SAHİP GENÇLER YETİŞTİREN MİLLETLERİN İSTİKBALİ, HER ZAMAN AYDINLIK VE PARLAK OLMAYA MUKTEDİRDİR. GELECEĞİN DÜNYASINDA, MİLLİ DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKAN, ÇALIŞMAKTAN YORULMAYAN, KARŞILAŞTIĞI SORUNLARI AKIL, İLİM VE DİYALOGLA ÇÖZEBİLEN NESİLLER SÖZ SAHİBİ OLACAKTIR. GÜÇLÜ VE MÜREFFEH BİR ÜLKE OLMA YOLUNDA ÖNEMLİ MESAFELER KATEDEN TÜRKİYE CUMHURİYETİ, GENÇLERİMİZİN OMUZLARINDA AYDINLIK BİR GELECEĞE DOĞRU EMİN ADIMLARLA İLERLEMEYE DEVAM EDECEKTİR. BİZ ŞU AN SİZİN ÖNÜNÜZÜ AÇMAYA, ENERJİNİZİ EN İYİ ŞEKİLDE KULLANACAĞINIZ, POTANSİYELİNİZİ EN YÜKSEK ŞEKİLDE YANSITACAĞINIZ BİR ÜLKE BIRAKMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ. BİZ SİZE NASIL BİR TÜRKİYE EMANET EDİYORSAK, SİZLER DE ÇOCUKLARINIZA, SİZDEN SONRA GELENLERE DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE EMANET EDECEKSİNİZ.”

BAKAN KİRİŞCİ, TÜRKİYE’NİN GENÇLERİNE GÜVENDİĞİNİ VE İNANDIĞINI SÖZLERİNE EKLEDİ.

BAKAN KİRİŞCİ, PROGRAM SONRASINDA GENÇLERİ YANINA ALARAK TOGG İLE FOTOĞRAF ÇEKİNDİ.

HBR-ALİ KÖKSAL

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR