Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaGündemHaberBakan Derya Yanık Osmaniye'de İftar Programına Katıldı

Bakan Derya Yanık Osmaniye’de İftar Programına Katıldı

Spread the love


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Bütün kurum ve kuruluşlar, bakanlıklar, Sayın Cumhurbaşkanı’mız bizatihi deprem bölgesini çok yakın takip ediyor. Biz de üzerimize düşeni eksiksiz yerine getirmeye devam edeceğiz, çalışacağız.” dedi.

Bakan Derya Yanık, Osmaniye Valiliğince düzenlenen iftar programına katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen programın ardından gazetecilere açıklama yapan Yanık, ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diledi.

Ramazan ayına buruk girildiğini belirten Yanık, “İnşallah hızlıca toparlanacağız ve kaldığımız yerden millete, memlekete hizmete bütün 85 milyon, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

“Depremin yaralarını hızlıca saracağız”

Bakan Yanık, Osmaniye’nin metanetini, vatan sevgisini, çalışkanlığını, şefkatini ve cömertliğini ispat etmiş bir şehir olduğuna değinerek, şöyle devam etti:

“Depremin yaralarını Allah’ın izniyle Sayın Cumhurbaşkanı’mızın önderliğinde hızlıca saracağız ve bir an önce Osmaniye’miz tekrardan o Cebelibereket’in bereketli kısmına ulaşmış olacak. Bütün kurum ve kuruluşlar, bakanlıklar, Sayın Cumhurbaşkanı’mız bizatihi deprem bölgesini çok yakın takip ediyor. Biz de üzerimize düşeni eksiksiz yerine getirmeye devam edeceğiz, çalışacağız.”

Konuşmanın ardından Bakan Yanık, 2008 yılında Hakkari Şemdinli’de şehit olan Piyade Er İbrahim Kaçar’ın depremden etkilenen ailesini ziyaret etti.

Hbr-Ayşe Köksal–

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR