Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaGündemHaberBAHAR AYINA HAZIRLIK 

BAHAR AYINA HAZIRLIK 

Spread the love

POLATLI BELEDİYESİ YAKLAŞAN BAHAR AYLARI ÖNCESİ ÇÖP KONTEYNERLERİNİ YENİLEMEYE DEVAM EDİYOR

‘Temiz Çevre Temiz Polatlı’ parolasıyla şehrin dört bir yanında çalışmalarını sürdüren Polatlı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri’nin büyük bir kısmını müdürlük atölyesinde kendi imkanları ile ürettiği yeni çöp konteynerleri cadde ve sokaklarda yerini almaya başladı.

Bahar aylarının yaklaşması ile birlikte çalışmalarına hız kazandıran Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri yeni yerleşim noktaları dahil olmak üzere merkez mahallelerde çöp konteynerlerini yenilemeye devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen saha çalışmasıyla mahallelerde kullanılmayacak duruma gelen konteynerler kaldırılarak yerlerine yenileri yerleştiriliyor. Eş zamanlı yürütülen bakım ve onarım çalışmaları kapsamında kirli durumda bulunan çöp konteynerleri boya ve dezenfeksiyon işlemleri ile yenileniyor.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Halk sağlığı için çalışmalarını sürdüren ekipler çöplerin zamanında ve etkin bir biçimde toplanması, çevreye zarar vermemesi amacıyla gerçekleştirdikleri kontrollerde kapakları arızalı, tabanlarından kirli su sızdıran çöp konteynerlerini planlanan program doğrultusunda düzenli olarak değiştiriyor. Eş zamanlı yürütülen çalışmalarda okul ve cami önleri gibi yoğun kullanılan bölgelere öncelik veriliyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada çalışmaların tüm mahallelerde düzenli olarak devam edeceği belirtildi.

hbr aysun yılmaz benli

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR