Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaGündemHaberANKARA SEBZE VE MEYVE TOPTANCI HALİ YENİ ÇATISINA KAVUŞTU

ANKARA SEBZE VE MEYVE TOPTANCI HALİ YENİ ÇATISINA KAVUŞTU

Spread the love

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Sebze ve Meyve Toptancı Hali’nin 3 perondan oluşan satış birimlerinde yıllardır yaşanan çatı akması sorununu çözüme kavuşturdu. Toptancı Hali’nin çatı kısmında başlayan yenileme ve tadilat çalışmaları tamamlandı. Bir kısmı asbestli malzeme içeren çatının yenilenmesiyle daha güvenli ve sağlıklı bir ortam oluşturuldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Ankara Sebze ve Meyve Toptancı Hali”nde 3 perondan oluşan satış birimlerinin uzun yıllardır tadilatı yapılamayan çatı kısımlarında yenileme ve tadilat çalışmalarını tamamladı.

İnsan ve doğa sağlığına zararlı asbest malzeme içeren 35 bin metrekarelik çatıdaki çalışmaların tamamlanmasıyla hem hal esnafı hem de vatandaşlar için daha güvenli ve sağlıklı bir ortam oluşturuldu.

“ALTYAPI VE ASFALT ÇALIŞMASI YAPILACAK”

Proje kapsamında peron çatılarının tamamen yenilendiğini kaydeden Ankara Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Şube Müdürü Fatih Aydemir, “Bununla birlikte projenin diğer aşamalarına hızlı bir şekilde devam edeceğiz. Altyapı ve asfalt çalışmaları ile elektrik sistemi de değiştirilecek. Toptancı hal esnafımız yapılan iş ve işlemlerden son derece memnun. Gelen müşteriler de bu konuda bize memnuniyetini bildiriyor” dedi.

HAL ESAFINDAN BÜYÜKŞEHİRE TEŞEKKÜR

Toptancı Hali’nin esnafı, peron çatılarının yenilenmesi için duydukları memnuniyeti şöyle anlattı:

-Ramazan Türkmen: “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’a ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Güzel olmuş çatılarımız, bütün esnafımız çok mağdurdu ama çatılarımız yenilendiği için memnun oldum.”

-Hasan Yudu: “Toptancı Hal esnafıyım. Şimdiki hâlinden çok memnunuz. Çatılar olağanüstü oldu. Taleplerimizi Büyükşehir Belediyesine ilettik. Mansur Başkan da sağ olsun bizleri geri çevirmiyor. En ufak bir yağmur yağsa çatılardan dükkânlara yağmur suları birikiyordu, içeriye ürün taşıyoruz, içerisinden dışarıya ürün taşıyoruz gerçekten çok zorlanıyorduk. Şimdi öyle bir sorun kalmadı. Teşekkür ediyorum.”

-Yüksel Büyüköner: “Sürekli hal’de temizlik yapılıyor. Çatılar çok iyi oldu, daha önceden yağmur yağdığı zaman tepemize sular akmaya başlıyordu. Şu an o sorun giderildi. Temizlik açısından da günlük düzenli temizlik yapılıyor çok memnunuz.”

-Şefik Şimşir: “Eski bir hal olduğu için bundan önceki dönemde çatılarımız akıyordu, şimdi çatılarımız yenilendi hiçbir sıkıntımız yok. İçerinin ışıkları aydınlandı. Ara yollarımız her gün dezenfekte suyla yıkanıyor. Çatılarımız yeniden yapıldı. Doğalgaz getirdiler daha önce doğalgaz yoktu. Her gün tüple uğraşıyorduk, doğalgaz yapıldı tüp derdinden kurtulduk. Hal içi eskiden tıkanıyordu şimdi tıkanma olayı kalmadı. İnsanlar güzel bir şekilde gelip alışverişini yapabiliyor. İstediğimiz hizmeti almaya başladık. Ne dediysek Belediyemiz her şeyi anında yapmaya başladı. Ne eksiğimiz varsa yaptılar, şu an hiçbir eksiğimiz yok.” dedi.

HBR Aysun Yılmaz  Benli 

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR