Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaGündemABB'DEN  DEPREMZEDE ÇOCUKLARA SAĞLIK TARAMASI VE ÇOCUK ATÖLYESİ

ABB’DEN  DEPREMZEDE ÇOCUKLARA SAĞLIK TARAMASI VE ÇOCUK ATÖLYESİ

Spread the love

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Kesikköprü’deki tesislerde ağırladığı depremzede çocuklar için sağlık taraması yapılırken psikolog ve uzmanlar eşliğinde de oyun atölyeleri kuruldu. ANFA bünyesinde hizmet veren Feza Gürsey Bilim Merkezi ise Araplar Mahallesi’ndeki Eserkent Sosyal Konutları’nda kalan çocuklara bilim gösterisi düzenledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından Başkente gelen 4 bin 500 depremzede vatandaşı Mamak ilçesi Araplar Mahallesi’ndeki Eserkent Sosyal Konutları, Kesikköprü Yerleşkesi ve diğer misafirhanelerinde ağırlamaya devam ediyor.

Tesislerde kalan çocukların travma sürecini daha kolay atlatabilmeleri için yoğun bir mesai harcayan ABB, çocukların sağlık taraması ve aşı takibini de yapıyor.

YAVAŞ: “EVLATLARIMIZIN SAĞLIK TARAMASINI VE AŞI TAKİBİNİ DE YAPIYORUZ”

Konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından açıklama yapan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Eserkent Konutlarımız, Kesikköprü yerleşkemiz ve misafirhanelerimizde ağırladığımız depremzede çocuklarımıza, Feza Gürsey Bilim Merkezi eğitmenlerimiz eşliğinde bilim gösterileri düzenliyoruz. Ayrıca evlatlarımızın sağlık taramasını ve aşı takibini de yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLAR İÇİN SAĞLIK TARAMASI

Kesikköprü Yerleşkesi’nde, 1 çocuk diş hekimi ve 3 çocuk doktoru ile birlikte çocuklara sağlık muayenesi yapıldı. Sağlık sorunu bulunan çocuklar için tedavi süreci başlatılırken, aşıları eksik olan çocukların aşıları tamamlandı.

Sağlık muayenesinin ardından çocuklar, psikolog ve uzmanlar eşliğinde kurulan çocuk oyun atölyelerinde vakit geçirdi. Sosyal ve duygusal etkileşimin çocukların travmaları üzerindeki olumlu etkileri göz önüne alınarak kurulan atölyelerde çocuklar çanta yapımı, balon kaplama gibi etkinliklere katılırken, sihirbazlık gösterisi de düzenlendi.

FEZA GÜRSEY BİLİM MERKEZİ DEPREMZEDE ÇOCUKLARLA

Araplar Mahallesi Eserkent Sosyal Konutları’nda kalan çocuklar da ANFA bünyesinde hizmet veren Feza Gürsey Bilim Merkezi ile bir araya geldi. Uzman eğitmenler ve psikologlar eşliğinde bilimin anlatıldığı çocuklar, gerçekleştirilen gösterileri de ilgiyle izledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi misafir ettiği çocuklar için uzmanlar eşliğinde etkinlikler düzenlemeye devam edecek.

HBR Aysun Yılmaz Benli

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR