Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaGündemABB ÖNCE HATAY ŞİMDİ DE KAHRAMANMARAŞ'A KOORDİNASYON MERKEZİ KURUYOR

ABB ÖNCE HATAY ŞİMDİ DE KAHRAMANMARAŞ’A KOORDİNASYON MERKEZİ KURUYOR

Spread the love

ABB BAŞKANI MANSUR YAVAŞ   YENİDEN DEPREM BÖLGESİNE GİTTİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi 6 Şubat’ta yaşanan depremlerin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ta çalışmalarını sürdürüyor. Depremde oldukça ağır yara alan  Hatay’da koordinasyon merkezi kuran  Ankara Büyükşehir Belediyesi  Hatay’ın ardından Kahramanmaraş’a da koordinasyon merkezi kuruyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 6 Şubat’ta  sabahından buya depremin yaralarını sarmak için canla başla mücadele sergiliyor.    Kahramanmaraş’ta Pazarcık ve Elbistan  da meydana gelen 7,7 ve 7,6 şiddetindeki  depremden 10 il etkilenmiş , Kahramanmaraş başta olmak üzere Hatay ve Adıyaman en ağır yarayı almıştı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Hatay’da kurduğu koordinasyon merkezi ile depremzedelere destek verdi.  ABB Hatay’ın ardından ikinci koordinasyon merkezini , depremin merkez üssüne Kahramanmaraş’a kuruyor.

342 PERSONELİMİZ, 129 ARAÇ VE İŞ MAKİNEMİZ, 1 MOBİL FIRINIMIZ AFAD’LA KOORDİNELİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Kahramanmaraş’a giderek  Kahramanmaraş’ta da bir yerleşke kurmak için hazırlıklara başladı.

Kahramanmaraş’ı ziyaret ederek ABB’ye tahsis edilen alandaki çalışmaları inceleyen Başkan Mansur Yavaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda “Kahramanmaraş Yavuz Selim Mahallesi’nde belediyemize tahsis edilen alana yerleşmeye başladık. 342 personelimiz, 129 araç ve iş makinemiz, 1 mobil fırınımız AFAD’la koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesi Yavuz Selim Mahallesi’nde kurulum çalışmalarına başlanan yerleşke ile bölgede yürütülen çalışmalara katkı sağlanırken depremzede vatandaşların barınma, gıda ve temel ihtiyaçları da karşılanacak.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR