Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaGündemYAŞAR:ELEKTRİK İNDİRİMİNDEN ESNAF DA FAYDALANMALI

YAŞAR:ELEKTRİK İNDİRİMİNDEN ESNAF DA FAYDALANMALI

Spread the love

ESNAFIMIZ İÇİN ELEKTRİK TARİFESİNDE İNDİRİM ŞART

Yaşar : Esnafımız Elektrik Tarifesinde Özel Statüye Geçirilmeli

  Sanayi sektörüne yönelik yapılan elektrik indiriminden  diğer esnaflarında faydalanması gerekliliğine dikkat çekerek  esnaf için elektrik tarifesinde  indirim şart diyen Ankesob  yönetim kurulu üyesi, Polatlı Bakkallar ve Bayiler esnaf odası başkanı Davut Yaşar “Sanayi sektörü için yılbaşından bu yana ikinci kez gelen indirim ile toptan elektrik fiyatlarına yapılacak indirim sevindirici. Ancak bu indirimden esnafımız da faydalanmalı. Bulunduğu sokağı aydınlatan, caddelere hayat veren esnafımız indirimi en çok hak eden kesim olmasına rağmen en yüksek tarifeden elektrik faturası ödüyor. Pandemi sonrası ayakta kalmaya çalışan esnafımız için elektrik tarifesinde indirim şart.”dedi.

Ankesob  yönetim kurulu üyesi, Polatlı Bakkallar ve Bayiler esnaf odası başkanı Davut Yaşar, sanayi sektöründe yılbaşından buyana iki kez indirim yapılan elektrik tarifelerine   esnafında dahil edilmesi gerektiğini belirtti. Yaşar “Sanayi sektörü için yılbaşından bu yana ikinci kez gelen indirim ile toptan elektrik fiyatlarına yapılacak indirim sevindirici. Ancak bu indirimden esnafımız da faydalanmalı. Bulunduğu sokağı aydınlatan, caddelere hayat veren esnafımız indirimi en çok hak eden kesim olmasına rağmen en yüksek tarifeden elektrik faturası ödüyor. Pandemi sonrası ayakta kalmaya çalışan esnafımız için elektrik tarifesinde indirim şart.

ESNAFIMIZ ELEKTRİK TARİFESİNDE TİCARETHANE STATÜSÜNDEN ÇIKARILARAK ÖZEL STATÜYE GEÇİRİLMELİ

Tüm dünyada yaşanan enerji krizi sonrası esnafın maliyet kalemlerinde çok ciddi bir artışlar oldu. Bugün bir işyerine gelen elektrik faturası, işyeri kiraları ile yarışır durumda. Esnafımız korunması gerektiği yerde en yüksek tarifeden elektrik faturası ödüyor. Henüz pandemiden yeni çıkan ve türlü zorluklar yaşayarak yeni yeni ayağa kalmaya çalışan esnafımız için özel bir indirim tarifesi uygulanmalı. Esnafımız elektrik tarifesinde ticarethane statüsünden çıkarılarak özel statüye geçirilmeli.

PANDEMİ SONRASI AYAKTA KALMAYA ÇALIŞAN ESNAFA DESTEK ŞART

Bakkalın dolabı ve reyonu, pastacının fırını, balıkçının buzluğu, terzinin ütüsü, berber ve kuaförlerin kullandığı cihazlar ile daha yüzlerce farklı meslekte kullanılan tabela, klima ve pervaneler gibi elektrikli cihazlar esnaf ve sanatkârlarımızın olmazsa olmazı. Kullandığı elektrik ile yaz kış demeden sokakları aydınlatan esnafımız kiradan sonra en çok ödemeyi elektriğe yapıyor. Üstüne bir de işyeri kiraları, SGK primleri ve vergiler altında ayakta kalma mücadelesi veren esnafımız zaman kaybedilmeden indirim kapsamına alınmalı”dedi.

HBR Aysun YılmazBenli

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR