Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaGündemSEVKİYAT SÜRÜYOR: ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2000’E YAKIN PERSONELİ İLE DEPREM BÖLGESİNDE

SEVKİYAT SÜRÜYOR: ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2000’E YAKIN PERSONELİ İLE DEPREM BÖLGESİNDE

Spread the love

Türkiye’nin birçok kentini etkileyen deprem sonrasında tüm birim ve ekipleriyle harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediyesinin yardım kampanyasıyla 6 milyon tek yürek oldu. Hem Büyükşehir’in gönderdiği destek ekipleri hem de Başkentlilerin ilk günden beri hazırlayıp ekiplere teslim ettiği ihtiyaç malzemeleri deprem bölgelerine ulaşmaya başladı. ABB’nin BELKO Soğuk Hava Deposu ve Macunköy Depolama Alanı tam kapasiteye ulaşması nedeniyle yardım toplama çalışmalarına bir süre arar verilmesi kararlaştırıldı. Arama kurtarma çalışmalarına destek için bölgeye giden Ankara İtfaiyesi ekipleri ise göçük altında kalan 100’den fazla canı kurtararak hayata tutunmalarını sağladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve ilçesi 10 ilde birden hissedilen depremin ardından tüm imkânlarını seferber ederek, arama kurtarma ve yardım ekiplerini bölgeye sevk etti.

Ekipler depremin ilk gününde çalışmalara destek vermeye başlarken, Başkentli vatandaşların Ankara’dan deprem bölgesine kurduğu gönül köprüsü sayesinde acil yardım malzemelerini taşıyan TIR’lar da bölgeye ulaşmaya başladı.

ABB 1941 PERSONEL ve 410 ARAÇLA DEPREM BÖLGESİNDE

Tüm kurumlarla ile bölgede iş birliğiyle arama kurtarma çalışmalarına katılan Ankara İtfaiyesi’nin yanı sıra ABB’nin toplam 1941 personeli ve 410 aracı deprem bölgesinde destek çalışmalarına başladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesaplarından bölgeye giden araç ve personel ile ilgili daire başkanlıklarına göre detaylı bir şekilde paylaşarak “1941 mesai arkadaşımız, 410 hizmet aracı ve iş makinelerimizle deprem bölgesindeyiz” dedi.

100’DEN FAZLA CANI KURTARDI

Türkiye’yi yasa boğan haberin alınmasının ardından hava ve karayoluyla deprem bölgesine gönderilen Ankara İtfaiyesi arama kurtarma ekipleri, deprem bölgelerinde sürdürdüğü çalışmalar sonucunda göçük altında kalan 100’den fazla canı kurtararak hayata tutunmalarını sağladı.

Hatay’da bulunan ekipler, İskenderun Limanı’nda gerçekleşen yangının söndürme çalışmalarında da görev aldı.

SAĞLIK PERSONELİ DE DEPREM BÖLGESİNDE

Depremin ilk günüden itibaren tüm imkânlarını seferber eden ABB; 3 ambulans, 2 doktor, 12 sağlık personeli, ilaç, tıbbi ve sarf malzemesinin de bulunduğu sağlık ekibini Adıyaman’a gönderdi.

YARDIM ALIMI ŞİMDİLİK DURDURULDU

Ankaralılar, ABB’nin BELKO Soğuk Hava Deposu ve Macunköy Depolama Alanı’na yardım göndermeye sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti. ABB, yardımların toplandığı iki alanında tam kapasitesine ulaşması nedeniyle sosyal medya hesaplarından “BELKO Soğuk Hava Deposu ve Macunköy Depolama Alanı tam kapasiteye ulaşmıştır. İhtiyaç duyulması halinde tekrar duyuru yapılacaktır. Destekleriniz için teşekkür ederiz. Yaralarımızı hep birlikte saracağız” mesajı paylaşıldı.

Kamyon ve TIR tedarik etmek isteyen Ankaralılar ise Başkent 153 hattını arayabilirler.

 HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR