Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaGündemKalacak eve ihtiyacı olan depremzedeler için önemli bir hizmet

Kalacak eve ihtiyacı olan depremzedeler için önemli bir hizmet

Spread the love

Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası Başkanı Hakan Akçam, depremden etkilenen ve kalacak eve ihtiyacı olan depremzede vatandaşlar için önemli bir hizmet başlattıklarını açıkladı. Akçam, açtıkları; https://kardeshane.simdialsat.com/ sayfası üzerinden depremzedelerin ev listelerine ulaşabileceğini ve ev sahipleri ile iletişime geçebileceklerini bildirdi.

Oda Başkanı  Hakan Akçam, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “6 Şubat’ta yaşadığımız depremin yaralarını hep birlikte sarmaya devam ediyoruz. Tüm vatandaşlarımızı ‘Kardeşhane’ Platformumuza bekliyoruz . Depremden etkilenen ve kalacak eve ihtiyacı olan vatandaşlarımız, sayfamız üzerinden paylaşıma açılmış ev listelerine ulaşabilir ve  ev sahipleri ile iletişime geçebilirler. Bu bir ATEM projesidir.”

Akçam’dan Emlak danışmanlarına duyuru

Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası Başkanı Hakan Akçam, emlak piyasasında ani fiyat artışlarının önüne geçilmesi noktasında güzel bir çalışmanın içerisinde olduklarını da açıkladı. “Haydi emlak danışmanları harekete geçelim” çağrısı yapan Başkan Aķçam, şunları belirtti:  “Satılık veya kiralık daire sahiplerinin ilan sitelerine verdikleri ilanlarını yükseltmek için fiyat artışının portallar tarafından maksimum yüzde 5 ile yüzde 10 oranında artış yapmalarına izin verilmesi, üzerindeki artış oranlarına müsaade edilmemesi için Ticaret Bakanlığı talimatıyla ani fiyat artışlarının önüne geçilmesi noktasında güzel bir çalışmanın içerisindeyiz. Bu konuda emlak danışmanlarımızdan toplu bir desteğe ihtiyacımız var. Bizler biliyoruz ki Türkiye’deki fiyat artışının asla içerisinde olmadık ve olmayacağız .

İnsan trafiği çok olan ilan siteleri üzerinden bu şekilde artışların durdurulacağı kanaatindeyiz. Daire sahipleri emsal fiyatları için bu ilan sitelerinden görecek ve dolayısıyla yukarıya doğru artış politikası da engellenmiş olacaktır. Kamuoyuna önemle duyurulur.”

Hbr-Ayşe Köksal

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR