Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaGündemHaberYILDIZKAYA  “ RABBİM MİLLETİMİZİ TÜM FELAKETLERDEN KORUSUN”

YILDIZKAYA  “ RABBİM MİLLETİMİZİ TÜM FELAKETLERDEN KORUSUN”

Spread the love

YILDIZKAYA’DAN  DEPREMİN 1. YILINDA ANMA MESAJI

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya , 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden  on binler için  başsağlığı diledi, rabbim bir daha yaşatmasın” temennisinde bulundu.Yıldızkaya “Bu kara günler süresince birlik ve beraberlik duygusuyla hareket ederek yardımda birbiriyle yarışan vefakar Polatlılı hemşehrilerime ve Polatlı Belediyesi Arama Kurtarma Ekiplerimize (PAKUT)  bir kez daha yürekten teşekkür ediyorum.”dedi.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 6 şubat depreminin 1. Yılında  anma mesajı yayımladı.  Yıldızkaya mesajında “Geçtiğimiz yıl 6 Şubat’ta dünya tarihinin gördüğü en büyük felaketlerden birine milletçe şahit olarak;  Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Adıyaman, Malatya, Diyarbakır, Osmaniye, Adana, Elazığ, Şanlıurfa ve Kilis’te on binlerce vatandaşımızı toprağa verdik.Yüreklerimizi hala yakmaya devam eden bu felaket, maalesef on binlerce vatandaşımızın hayatlarını ve sıcak yuvalarını kaybetmelerine sebep oldu. Gözlerimizi günlerce dakika dakika bölgeden gelen en ufak umutlu haberlere çevirdik. Enkazdan çıkarılan bebeklerimizle, kurtarılan vatandaşlarımızla az da olsa mutlu olurken; evladını, eşini kaybeden annelerimizle ve babalarımızla birlikte günlerce ağladık.

Ülkemizi hüzne boğan bu elim felaketin ilk anından itibaren Polatlı Belediyesi olarak tüm arama, kurtarma ve yardım çalışmaları boyunca bölgede ve depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanında olduk. Bu kara günler süresince birlik ve beraberlik duygusuyla hareket ederek yardımda birbiriyle yarışan vefakar Polatlılı hemşehrilerime ve Polatlı Belediyesi Arama Kurtarma Ekiplerimize (PAKUT)  bir kez daha yürekten teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle elim felaketin birinci yıl dönümünde hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim tekrarını yaşatmasın, milletimizi tüm felaketlerden korusun.”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ 

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR