Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaGündemHaberYILDIZKAYA “30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZIN 101. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUM”

YILDIZKAYA “30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZIN 101. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUM”

Spread the love

YILDIZKAYA : 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZIN 101. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLAMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya  30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.  Başkan Yıldızkaya “Muzaffer Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını; Anadolu’yu bizlere yurt olarak kazandıran bütün kahramanlarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 101. Yıl dönümünü kutluyorum.”dedi.

“Sakarya Meydan Muharebesi ile kahraman ecdadımızın Polatlımız topraklarında yaktığı bağımsızlık meşalesi neticesinde; Büyük Türk Milleti’nin Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde tekrar ayağa kalktığı 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 101. Yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. “ifadelerine yer veren Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya “Sakarya’dan Kocatepe’ye uzanan bu örnek ve emsalsiz mücadele ile kahraman milletimiz Dumlupınar’da şaha kalkmış, Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle Türk’ün kudretini, gücünü ve bağımsızlığa olan inancını tüm dünyaya göstermiştir.30 Ağustos Zafer Bayramı şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktası; Büyük Türk Milletinin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini almıştır. Sakarya Meydan Muharebesi’nde düşmana vurulan büyük darbe ile başlayan süreç; işgalle tarihe gömülmek istenen milletimizin küllerinden yeniden doğarak, şahlanıp kendine gelişiyle neticelenmiştir. 

Tarihi şan ve şerefle dolu olan milletimiz kazandığı büyük zaferle bağımsızlığına musallat olan düşmanlara unutamayacakları büyük bir ders vermiştir. Milletimizin makûs kaderini değiştirmiş olan bu zafer ile Türk milleti hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını cihana ispat etmiştir.Bu duygu ve düşüncelerle; Başta Muzaffer Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını; Anadolu’yu bizlere yurt olarak kazandıran bütün kahramanlarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 101. Yıl dönümünü kutluyorum.”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR