Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaGündemHaberYiğiner’den ÖTV muafiyeti için teşekkür  

Yiğiner’den ÖTV muafiyeti için teşekkür  

Spread the love

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, ticari araçlarda Özel tüketim Vergisi (ÖTV) muafiyeti sağlanmasına yönelik yapılacak düzenlemeyi müjde niteliği taşıyan yerinde bir karar olarak değerlendirdiklerini bildirdi.

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ticari aracını yenilemek isteyen esnaf için Özel tüketim Vergisi (ÖTV) muafiyeti sağlanmasını içeren açıklamasının müjde niteliği taşıdığını, yapılacak düzenlemenin esnafın menfaatine yönelik yerinde bir karar olduğunu kaydetti.

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığının yanı sıra Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkan Vekilliği ve Ankara Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı da olan Mehmet Yiğiner, karar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

ÖTV’SİZ ARAÇ YENİLEME VE VERGİ MUAFİYETİ

Yiğiner,  açıklamasında şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan taksi, dolmuş, minibüs, otobüs, midibüs, kamyon ve çekici ile hizmet veren esnafımız için aynı cins taşıtlarını yenilerken ÖTV ödemeyecekleri müjdesini vermiştir.

Birçok platformda dile getirdiğimiz ve en son Ankara Esnaf Buluşması İftar Programımızda Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay’a ilettiğimiz ÖTV muafiyeti talebimizin gerçekleşmesinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Esnafımıza hayırlı ve uğurlu olsun. Ayrıca; basit usulden yararlanma muafiyet sınırının yükseltilmesi ve kapsamının genişletilmesi ile 13 büyük şehirde 80 bin pazarcı esnafımızın bu istisna uygulamasına dahil edilmesinden dolayı da memnuniyetimizi belirtmek isteriz.”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLI

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR