Cuma, Mayıs 24, 2024
Ana SayfaGündemHaber"Yaz Spor Okullarından 4 Milyon Çocuğumuz Yararlandı"

“Yaz Spor Okullarından 4 Milyon Çocuğumuz Yararlandı”

Spread the love

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Zeytinburnu Yaz Spor Okulu’nun kapanış töreninde yaptığı konuşmada, ‘’Yaz spor okullarında 4 milyona yakın sporcu çeşitli branşlarda eğitim aldı. Biz gençlerimizin emrindeyiz. Her zaman onların yanındayız. Bu tesislerin sonucunda uluslararası alanda madalyalar gelmeye başladı” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Zeytinburnu Buz Adası’nda gerçekleştirilen, Zeytinburnu Yaz Spor Okulu’nun kapanış törenine katıldı. Bakanlık olarak Türkiye genelinde belediyelerle beraber yaz spor okulları açtıklarını dile getiren Bakan Bak, “Yaz spor okullarında 4 milyona yakın sporcu çeşitli branşlarda eğitim aldı. Ailelere sesleniyorum, lütfen çocuklarınızı yaz spor okullarına getirin. Bütün spor tesisleri çocuklarımızın emrinde. Bakanlık olarak en büyük hedefimiz bağımlılıkla, uyuşturucuyla mücadele. İşte burada en önemli unsur spor. Çocuklarınızla konuşun, onlarla ilgilenin ve onları spor salonlarına, yüzme havuzlarına ve futbol sahalarına getirin. Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durması için her zaman emrinizdeyiz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Bak, bütün tesislerin gençlerin hizmetinde olduğunu vurgulayarak, “Biz gençlerimizin emrindeyiz. Her zaman onların yanındayız. Bu tesislerin sonucunda uluslararası alanda madalyalar gelmeye başladı. Her alanda büyük başarılar var. Dün izlemişsinizdir Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonası’nda finale yükseldi. İnşallah yarın Avrupa şampiyonu olmak için Belçika’da salona çıkacaklar” değerlendirmesinde bulundu.

 Türkiye’nin dört bir yanında binlerce spor tesisinin yapımına devam edildiğini belirterek Bakan Bak, “Sizlere bütün bu eserlerin yapılmasında büyük katkısı olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdim. Bu gördüğünüz Zeytinburnu Buz Adası, Avrupa ve Türkiye’de eşsiz. Bu eseri ilçemize kazandıran değerli Cumhurbaşkanı’mıza, önceki bakanlarımız ve belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Gerçekten böyle bir tesis Avrupa’da yok. İşte burada dünya çapında sporcular yetişecek” diye konuştu.

Bakan Bak, dün Ankara’da TEKNOFEST’e katıldığını anlatarak, “TEKNOFEST vasıtasıyla teknolojiyi seven, bu ülkenin geleceği olan mühendisler, uzaya gidecek araçları yapacak gençlerimiz geliyor. Büyüyen, gelişen, güçlü Türkiye geliyor.” şeklinde görüş belirtti.

Zeytinburnu Buz Adası’nda gerçekleştirilen törende, Bakan Bak’ın yanı sıra Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu da yer aldı.HABER MERKEZİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR