Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaGündemHaberULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI VE AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ ADAYI KARAİSMAİLOĞLU: SÜPER...

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI VE AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ ADAYI KARAİSMAİLOĞLU: SÜPER HIZLI TRENLE DEMİRYOLLARINDA YENİ BİR ÇAĞ ATLAYACAĞIZ

Spread the love

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ve AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, Ankara-İstanbul arası süper hızlı tren ile Türkiye’nin demiryollarında yeni bir çağ atlayacağına dikkati çekerek, saatte 350 kilometre hıza ulaşacak süper hızlı tren ile seyahat süresinin 89 dakikaya düşeceğini açıkladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ve AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, yaptığı yazılı açıklamada bütün ulaşım modlarında olduğu gibi demiryollarında da sadece bugünü değil geleceği de planladıklarını belirtti.

Son 20 yıldır AK Parti hükümetleri döneminde demiryolu yatırımlarına ağırlık verdiklerini, Türkiye’yi hızlı trenle tanıştırdıklarına işaret eden Karaismailoğlu, “Demiryolları hayatımızın bir parçası. Bizim de hedefimiz de onu geliştirmek, hızlı tren konforunu bütün Türkiye’ye yaymak ve demiryollarında Türkiye’ye yeni çağ atlatmaktır.” dedi.

YENİ HATTIN UZUNLUĞU 344 KİLOMETRE OLACAK

Bu hedef doğrultusunda projeler üretmeyi sürdürdüklerini, projelerden birinin de süper hızlı tren hattı olduğunu vurgulayan Karaismailoğlu, proje hakkında şu bilgileri verdi:

“Bu tamamen yeni bir hat olacak. Hat, Ankara Nallıhan ve Sakarya güzergahında inşa edilecek. Fizibilitelerini yaptık, projeleri hazırladık. Süper hızlı tren hattının uzunluğu 344 kilometre olacak. Proje kapsamında, 14 kilometre uzunluğunda 19 adet viyadük, 120 kilometre uzunluğunda 52 adet tünel yapacağız. Tren saatte 350 kilometre hıza ulaşacak. Ankara-İstanbul arasında yapılacak süper hızlı tren hattı ile seyahat süresi 89 dakika yani bir buçuk saat sürecek. Seçim sonrasında projemizi başlatacağız. Mevcut hızlı tren hattımızı da kullanmaya devam edeceğiz.”

HEDEFLERİMİZ BÜYÜK

20 yıldır olduğu gibi 14 Mayıs’tan sonra da mega projelerle Türkiye’ye hizmet etmeye devam edeceklerinin altını çizen Karaismailoğlu, “Ülkemizin hedefleri büyük. Onun için daha büyük projelere imzalar atacağız. Onları da şimdiden planlamasını yaptık. Mega projelerimizle ekonomimizi, istihdamımızı, sanayimizi ve ihracatımızı dün olduğu gibi gelecekte de desteklemeye devam edeceğiz. Milletçe el ele, omuz omuza olacağız” ifadelerini kullandı.

Hbr-Ali Köksal

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR