Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaGündemHaberTÜRKİYE'NİN EN GENİŞ KAPSAMLI GİRİŞİMCİLİK VE TEKNOLOJİ ETKİNLİĞİ "GİRİŞİM'23" KAPILARINI AÇMAK İÇİN...

TÜRKİYE’NİN EN GENİŞ KAPSAMLI GİRİŞİMCİLİK VE TEKNOLOJİ ETKİNLİĞİ “GİRİŞİM’23” KAPILARINI AÇMAK İÇİN GÜN SAYIYOR

Spread the love

Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) da destekçileri arasında yer aldığı, çok sayıda sivil toplum kuruluşunun öncülüğünde gerçekleşecek Türkiye’nin en geniş kapsamlı girişimcilik ve teknoloji etkinliği Girişim’23 4-5-6 Mayıs tarihlerinde ATO Congresium’da yapılacak. Başkent’in Girişim’23 etkinliğine ev sahipliği yapmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, girişimcilik ve teknolojinin ekonomik gelişimin önemli kaldıraçları olduğunu söyledi. Baran, “Girişim’23 ile girişim ve teknoloji alanında ülkemize yayılacak bir sinerjiyi Başkentimizde oluşturmak istiyoruz” dedi.

Ankara Ticaret Odası’ndan yapılan yazılı açıklamada girişimcilik ve teknoloji alanındaki en son yeniliklerin, gelişmelerin ve yeni girişimlerin yer alacağı, Türkiye’nin en geniş kapsamlı girişimcilik ve teknoloji etkinliği Girişim’23 ‘ün 4-5-6 Mayıs tarihlerinde Başkent ev sahipliğinde ATO Congresium’da gerçekleştirileceği bildirildi. Girişimcilerin kendilerini anlatmalarına imkan verecek 100’den fazla start-up sunum, 30’dan fazla scale-up sunum, konferans ve paneller, B2B yatırımcı görüşmeleri, eğitim, tanıtım stantları ile sanat aktiviteleri, ödüllü yarışmalar, networking alanları, çağrılı konuşmacılar ve daha birçok etkinliğin yer alacağı “Girişim’23”ün girişimcilik alanında önde gelen ulusal ve uluslararası aktörleri bir araya getireceği belirtildi.

Girişimcilik ile ilişkili birçok teknolojik gelişmeye de yer verileceği belirtilen açıklamada, oyundan finans teknolojilerine, metaverseden e-ticarete, NFT’den biyoteknolojiye, artırılmış ve sanal gerçeklikten temiz teknolojilere, blokzincirden seyahat teknolojilerine, nesnelerin internetinden tarım teknolojilerine, akıllı şehirlerden yeşil teknolojilere sayısız konuyla yüzlerce isim yer alacak.

-“TEKNOLOJİK GELİŞMELER GİRİŞİMCİLİĞİ DÖNÜŞTÜRDÜ”-

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan ATO Başkanı Gürsel Baran, girişimcilik konusunun ekonomilerin gelişimi açısından önemli olduğunu belirterek, tüm dünyada ülkelerin zenginleşebilmesi için özel sektörün gelişmesi, güçlenmesi ve girişimci sayısının artması gerektiğini kaydetti. Teknolojik gelişmelerin girişimcilik konusunu yakından etkilediğini kaydeden Baran, “Teknolojik gelişmeler girişimciliği de değiştirdi, dönüştürdü. Eskiden iş kurabilmek için bir fikrin yanında belli bir sermayenizin de olması, en azından bir dükkân, bir masa, bir sandalye sahibi olmanız gerekiyordu. Günümüzde yenilikçi, girişimci fikirleri hayata geçirmek için bir bilgisayar ve hatta bir cep telefonu yeterli oluyor. Bir teknolojik gelişme bazen girişimciliği destekleyen, girişimcinin rekabetini artıran bir unsur olurken, bazen de bizzat kendisi yeni bir girişimin konusu haline geliyor. Girişim’23 ‘ün son yıllarda birbirinin vazgeçilmezi haline gelen girişimcilik ve teknoloji konularını bir etkinlik altında buluşturmasını çok kıymetli buluyorum” dedi.

Başkent’in Girişim’23 etkinliğine ev sahipliği yapmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren ATO Başkanı Baran, girişimcilik ve teknolojinin ekonomik gelişimin önemli kaldıraçları olduğunu söyledi. Baran, “Girişim’23 ile girişim ve teknoloji alanında ülkemize yayılacak bir sinerjiyi Başkentimizde oluşturmak istiyoruz.” diye konuştu.

-SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI DESTEKLİYOR –

Sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesi ile ortaya çıkan Girişim’23 Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) yanı sıra T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Ankara Büyükşehir Belediyesi, Açık Hava Endüstriyel Reklamcılık Derneği, Ankara Sanayi Odası, Bilim Ağacı Vakfı, Endeavor, Genç Girişim ve Yönetişim Derneği, Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI TÜRKİYE), Habitat, Hacettepe Mezunlar Derneği, Patent ve Marka Vekilleri Derneği, Satış ve İş Geliştirme Derneği, Takım G, Teknoloji Ar-Ge Bilim İnovasyon Derneği, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği, Türkiye Bilişim Derneği, Türkiye Bilişim Sektörü Dernekleri Federasyonu, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği, TOBB Türkiye Kreatif Endüstriler Meclisi, Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Derneği, Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV), Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği, Web3 Teknolojileri Derneği, Yazılım Sanayicileri Derneği, Yeni Bir Lider Derneği tarafından destekleniyor.

 Hbr-Ali Köksal

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR