Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaGündemHaberTOGG SUUDİ ARABİSTAN’DA

TOGG SUUDİ ARABİSTAN’DA

Spread the love
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’a Türkiye’nin ilk yerli otomobili Togg’u hediye etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez turu kapsamında ilk ziyaretini Suudi Arabistan’a gerçekleştirdi. Erdoğan ve Veliaht Prens Selman Al Salam Sarayı’ndaki baş başa ve heyetler arası görüşmelere başkanlık etti.

PAMUKKALE BEYAZINI HEDİYE ETTİ

Görüşmelerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Veliaht Prens Selman’a Pamukkale beyazı renkteki Togg’u hediye etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Veliaht Prens Selman, Al Salam Sarayı’nın avlusunda bir süre Togg’u inceledi. Erdoğan, oteline Veliaht Prens Selman’ın kullandığı Togg ile geldi.

TOGG’A TAM NOT

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Körfez ülkeleri ziyaret heyetinde yer alan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, sosyal medya hesabından Togg otomobilin teslimatına ilişkin görüntüleri paylaştı.Teslim edilen otomobile ilişkin detayları paylaşan Bakan Kacır, Prens Selman’ın Togg’u beğendiğini anlatarak, şu ifadeleri kullandı; “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın takdirleriyle hediye edilen Togg’u Suudi Arabistan Veliaht Prensi Sayın Muhammed bin Selman bizzat kullandı. Sayın Veliaht Prens’in seyahat sırasında ifade ettiği beğenileri, ülkemiz ve Türk mühendisleri için gurur vericiydi.”Hbr-Ali Köksal

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR