Cuma, Mayıs 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberTARIM VE ORMAN BAKANLIĞI, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN ANISINI YEŞİL VATAN'DA YAŞATIYOR

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN ANISINI YEŞİL VATAN’DA YAŞATIYOR

Spread the love

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINA BAĞLI ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, 15 TEMMUZ 2016 TARİHİNDE YAŞANAN DARBE GİRİŞİMİNDE ŞEHİT OLAN VATANDAŞLARIMIZIN ANISINI, KURDUĞU ORMANLARDA YAŞATIYOR. TARIM VE ORMAN BAKANI İBRAHİM YUMAKLI, ÜLKESİNİ VE DEMOKRASİYİ CANSİPARANE KORUYAN VE BU UĞURDA CANLARINI FEDAN EDEN KAHRAMANLAR ADINA KURDUKLARI HATIRA ORMANLARINI KORUYUP GELİŞTİRECEKLERİNİ BELİRTTİ.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜNCE (OGM), DARBE GİRİŞİMİNDE ŞEHİT OLANLARIN ANISINA 81 İLİN VALİLİĞİ İLE KOORDİNELİ BİR ŞEKİLDE “15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ VE DEMOKRASİ HATIRA ORMANLARI” TESİS EDİLDİ.

İLK FİDANIN 1 EKİM 2016 TARİHİNDE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN KATILIMIYLA TOPRAKLA BULUŞTURULMASININ ARDINDAN, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ VE DEMOKRASİ HATIRA ORMANLARI KISA ZAMANDA ÜLKE GENELİNE YAYILARAK SAYILARI HER GEÇEN GÜN ARTTI.

TESİS EDİLEN HATIRA ORMANLARI, ŞEHİR MERKEZLERİNE YAKIN, VATANDAŞLARIN ZİYARETTE BULUNABİLECEĞİ, TÖREN İÇİN HALKIN RAHAT ULAŞIM SAĞLAYABİLECEĞİ YERLERDEN SEÇİLDİ. BU ORMANLARDA 15 TEMMUZ ANMALARINDA ŞEHİTLER YÂD EDİLİRKEN YENİ FİDANLAR DA DİKİLİYOR. BUGÜNE KADAR 4 BİN 700 DEKAR ALAN AĞAÇLANDIRILARAK 300 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU.

ORMANLARA, 15 TEMMUZ GECESİ YAPTIKLARI KAHRAMANLIKLAR İLE TARİHE GEÇEN ÖMER HALİSDEMİR BAŞTA OLMAK ÜZERE ŞEHİT İSİMLERİ İLE DARBE GİRİŞİMİNİN MERKEZLERİNDEN OLAN KAHRAMANKAZAN GİBİ YERLEŞİM YERLERİNİN İSİMLERİ VERİLDİ.

TARIM VE ORMAN BAKANI İBRAHİM YUMAKLI, ÜLKESİNİ VE DEMOKRASİYİ CANSİPARANE KORUYAN VE BU UĞURDA CANLARINI FEDA EDEN KAHRAMANLAR ADINA KURDUKLARI HATIRA ORMANLARINI KORUYUP GELİŞTİRECEKLERİNİ BELİRTTİ.

ŞEHİTLERİN HATIRALARINI YAŞATMAK İÇİN YOĞUN ÇABA İÇERİSİNDE OLDUKLARINI VURGULAYAN YUMAKLI, “ÜLKESİ İÇİN CANLARINI VEREN AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYOR, KAHRAMAN GAZİLERİMİZE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM. ” İFADELERİNİ KULLANDI.

HBR-AYŞE KÖKSAL

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR