Cuma, Mayıs 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberSÜNNET ŞÖLENİ ÇOŞKUYLA KUTLANDI

SÜNNET ŞÖLENİ ÇOŞKUYLA KUTLANDI

Spread the love

Kahramankazan Belediyesi, sünnet uygulamasının ardından 300 çocuğun sünnet şölenini Kahramankazan Millet Bahçesi’nde görkemli bir etkinlikle gerçekleştirdi.

Etkinlik, 500 araçlık konvoya Kahramankazan Belediyesi’nin yeni hizmet aracı olan TOGG’un öncülük etmesiyle başladı. İlçedeki Millet Bahçesi’nde düzenlenen sünnet şölenine 9 bin kişi katıldı. Etkinlikte çocuklar, aileler ve Kahramankazan halkı Ömer Faruk Bostan’ın eşsiz performansıyla keyifli anlar yaşadı.

Oyun havalarıyla eğlenen çocuklara ve ailelere Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz da eşlik etti. Başkan Oğuz doyasıya eğlenen çocukların mutluluklarını oyun havaları eşliğinde paylaştı.  Şölenin en heyecanlı anlarından biri de sünnet pastasının kesilmesi oldu. Başkan Oğuz yaş pasta kesilmesinin ardından, sünnet olan çocuklara sertifikalarını hediye ettiği bisikletler eşliğinde takdim etti. Başkan Oğuz ayrıca bisikletini alan çocuklarla ve aileleriyle hatıra fotoğrafları da çekinmeyi ihmal etmedi.

Kahramankazan Belediyesi olarak, sünnet uygulamalarını gerçekleştirdiğimiz evlatlarımızın Allah damatlığını da görmeyi bizlere nasip eder inşallah diyerek konuşmasına başlayan Başkan Oğuz: “Her zaman vatandaşların mutluluğunu ve refahını ön planda tutmayı hedefledik. Bugün burada sizlerle bu özel etkinlikle birlikte olmak, sünnet olan çocuklarımızı ve ailelerini kutlamak için bulunuyoruz. Sizler, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizsiniz ve bu özel gününüzde sizlerle gurur duyuyoruz. Yavrularımızın sünnetliklerini gördük, inşallah bu Serhat damatlıklarını da görür. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar geleneksel hale getirdiğimiz sünnet şölenlerimizde toplam 1021 evladımızın kirvesi olarak erkekliğe ilk adımlarını attıkları sünnet uygulamalarında yanlarında olduk. Bu cesareti gösteren çocuklarımıza sünnet sertifikalarının yanında bir de bisiklet hediye ediyoruz. Umarım bu bisikletlerle birlikte yeni maceralara atılırken mutluluk dolu anılar biriktirirsiniz. Unutmayın, her pedal çevirdiğinizde, başarıya giden yolun bir adım daha yaklaştığını hatırlayın” dedi.

Millet Bahçesi etkinliklere ev sahipliği yapacak

Başkan Oğuz, Kahramankazan’da yapımı tamamlanan ilçenin çehresini değiştiren ve yeşil alan ihtiyacını karşılayan Millet Bahçesi’nin spor kompleksleri, bisiklet yolları, Millet Kıraathanesi, amfi tiyatro, sanat sokağı, yöresel ürünler pazarı, botanik parkı, çocuk müzesi, festival alanı, sanat atölyeleri, Şehitler Yolu, Ata Sporları Merkezi, kreş, çocuk oyun alanları, koşu ve yürüyüş parkurları, yaşlı ve engelliler için donatılar ile yapay gölet ve köprüleri ile vatandaşların güzel vakit geçirebilecekleri bir alan olmasının yanı sıra önümüzdeki süreçte ilçede gerçekleşecek konser ve etkinliklere de ev sahipliği yapacağının duyurusunu yaptı.

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR