Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaGündemHaberSEL MAĞDURU KOBİ'LERE KOSGEB'DEN ACİL DESTEK

SEL MAĞDURU KOBİ’LERE KOSGEB’DEN ACİL DESTEK

Spread the love
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, selden etkilenen illerdeki KOBİ’ler için Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’ndan (KOSGEB) 300 bin liraya kadar “Acil Destek Kredisi” alınacağını açıkladı.

Bakan Kacır, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, selden etkilenen illerdeki KOBİ’ler için KOSGEB Acil Destek Kredisi’ni hızla devreye aldıklarını belirterek, “Felaketten etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah ülkemizi afetlerden korusun.” ifadelerini kullandı.

Kacır, paylaşımında söz konusu krediye ait kar payı veya faizinin tamamının KOSGEB tarafından karşılanacağı bildirildi.

ACİL DESTEK KREDİSİ PROGRAMI

Acil Destek Kredisi Programı, 2023 yılı içerisinde yaşanan aşırı yağışlardan etkilenen Bartın, Düzce, Ordu, Zonguldak, Samsun, Kastamonu ve Sinop’taki işletmeler için geçerli olacak.

Anaparası banka kaynaklarından karşılanmak üzere kullandırılacak kredilerde işletme başına azami limit 2022 yılı net satış hasılatı 300 bin liranın altında olan işletmeler için 200 bin lira olarak sağlanacak.Söz konusu illerde 2022 yılı net satış hasılatı 300 bin lira ve üstünde olan KOBİ’ler için ise 300 bin lira kredi kullandırılabilecek.Hbr-Ayşe Köksal

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR