Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaGündemHaberSANAYİ ESNAFINA GELENEKSEL AŞURELER DAĞITILDI

SANAYİ ESNAFINA GELENEKSEL AŞURELER DAĞITILDI

Spread the love

KAZAN KAZAN AŞURELER  KAYNADI SANAYİ ESNAFI VE VATANDAŞLARA İKRAM EDİLDİ

Spot: Muharrem ayı dolayısıyla  Sanayi  de esnafa Paylaşmanın, birlikteliğin, bolluk ve bereketin sembolü olan aşure dağıtımı gerçekleştirildi.

Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler ve Demir İşleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Osman Aydoğan ve Polatlı Marangozlar Keresteciler Mobilyacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haluk Bilici tarafından  Polatlı  da yaklaşık 10 yıldan fazladır geleneksel hale getirilen  aşureler dağıtıldı.Aşure dağıtımına  Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’da katıldı.

Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler ve Demir İşleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Osman Aydoğan ve Polatlı Marangozlar Keresteciler Mobilyacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haluk Bilici tarafından Muharrem ayı dolayısıyla geleneksel hale gelen sanayi esnafına aşure dağıtımı gerçekleştirildi. Muharrem Ayı’nın manevi atmosferinde aşure ikramı için Polatlı Yeni Sanayi Sitesindeki iki Camide çadır kuruldu. Yeni Sanayi Sitesindeki Aşure Günü etkinliğine katılan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Belediye Meclis Üyeleri, Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler ve Demir İşleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Osman Aydoğan ve Polatlı Marangozlar Keresteciler Mobilyacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haluk Bilici , Bakkallar  ve  bayiler odası başkanı Davut Yaşar ve Polatlı Fırıncılar odası Başkanı Hıdır Çavuş   , esnaf ve vatandaşa aşure ikram ederek Muharrem Ayı’nın anlam ve önemine vurgu yaptı. Aşure ikramında esnafa 6 kazanda yaklaşık 4 bin aşure dağıtıldı.

AYDOĞAN:  BU YIL 6 KAZAN AŞURE PİŞİRDİK

Her Muharrem ayında yaptıkları aşure dağıtımının artık geleneksel hale geldiğini belirten Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler ve Demir İşleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Osman Aydoğan, “Artık Muharrem Ayı’nın başlangıcında yaptığımız Aşure Günü geleneksel hale geldi. Her sene yaklaşık 4 bin kişilik aşure dağıtımı gerçekleştiriyoruz. .  Yeni sanayi sitemizde bulunan  2 camimiz ve sanayimizin içerisinde 2 ayrı noktada aşrelerimizidağıttık. Birliğin, beraberliğin ve bereketin sembolü olan bu özel günlerde esnafımızla ve vatandaşımızla bir araya gelmek mutluluk verici. Burada hem vatandaşımızla sohbet ediyor hem de onlara aşure ikram ediyoruz. Polatlı’mıza, esnafımıza ve ülkemize huzurlu bir Muharrem Ayı diliyorum.” İfadelerini kullandı.

BİLİCİ: AŞURE BEREKETİN SİMGESİDİR

Birlik ve beraberliği kaynaştırmak istediklerini söyleyen Polatlı Marangozlar Keresteciler Mobilyacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haluk Bilici, “Aşure bereketin simgesidir. Muharrem ayı gerçekten bize birliği, beraberliği, bir arada olmayı çok güçlü bir şekilde öğütleyen bir ay. Aşure, paylaşmak, paylaştıkça artmak, çoğalmak demektir. Aşure, bir arada yaşamanın, güçlü bir şekilde hür ve beraber yaşamanın, çeşitliliğin üzerine vurgu yapıyor. Bizde Muharrem ayında aşure yaparak paylaşımı birlik ve beraberliği, kardeşliğimizi pekiştirmeye çalışıyoruz. İslam alemi için tarihi ve kültürel olarak özel bir yeri olan Muharrem ayının ve Aşure gününün birlik ve beraberliğe, kardeşliğe vesile olmasını, ülkemize huzur ve bereket getirmesini Cenab-ı Allah’tan dilerim.” dedi.

Hbr Aysun yılmaz benli 

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR