Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaGündemHaberOstim Teknik Üniversitesi’nde öğrencilerden Seymen gösterisi

Ostim Teknik Üniversitesi’nde öğrencilerden Seymen gösterisi

Spread the love

Ostim Teknik Üniversitesi Mezuniyet Töreninde mezunlar geleceğe uğurlanırken, Rektör ve öğretim üyelerinin de aralarında bulunduğu öğrencilerin sundukları Seymen gösterisi büyük beğeni topladı. Gösteriye Ankara Kulübü Seymenleri de eşlik etti.

Batıkent Haydar Aliyev Parkı’nda düzenlenen kendileri için çok güzel ve anlamlı günlerinde, öğrenciler ve eşlik eden Ankara Kulübü Seymenleri ile birlikte Seymen gösterisinde yer almaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Ostim Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, “İlk günden bugüne sabırla bizlere Ankara’mızın geleneksel kadim kültürü içerisinde özel bir yeri bulunan Seymenlik geleneğini ve felsefesini anlatarak bugüne hazırlayan Ankara Kulübü Derneği YKÜ Gürcan Maden ile Çankaya Şube Temsilcisi Halil Bahadır Saka’ya teşekkürlerimizi sunuyorum. Bu felsefeyi benimseyip üniversitesinin mezuniyet töreninde yer alan kıymetli öğrenci kardeşlerimize göstermiş oldukları özgüven ve başarılı temsillerinden dolayı ayrıca teşekkür ederim. Ahilik bilinciyle yürüdüğümüz bu kutlu yolda OSTİM ailesine layık olabildiysek ne mutlu bize.” ifadelerini kullandı.

Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şube Temsilcisi Halil Bahadır Saka da konuşmasında; Ostim Teknik Üniversitesi’nde Seymenlik eğitimi verdiği Rektör Yülek, öğretim üyeleri ve öğrenciler ile birlikte mezuniyet töreninde Seymen gösterisinde bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “1932 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 27 Aralık Ruhunu ve Seymenlik Geleneğini yaşatın direktifiyle kurulmuş, Ankara ve Ankaralıların en köklü sivil temsilcisi olan Ankara Kulübü çatısı altında en büyük amacımız; gelecek kuşaklara Seymenlik kültürünü aktarmak ve yaşatmaktır. Bu anlamda Ostim Teknik Üniversitesinde Seymenlik eğitimi verdiğimiz öğrenci kardeşlerimizin bugün mezuniyet töreninde başarılı Seymen gösterisi bizim için ayrı bir gurur vesilesi olmuştur. Seymenlik geleneğini özümseyen tüm kardeşlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Hbr-Aysun Yılmaz Benli

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR