Cuma, Mayıs 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberKırıkkale’de Kadınlara Medya Okuryazarlığı Eğitimi Verildi

Kırıkkale’de Kadınlara Medya Okuryazarlığı Eğitimi Verildi

Spread the love


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kırıkkale İl Müdürlüğü ile Kırıkkale Belediyesi işbirliğinde kadınlara yönelik dijital medya okuryazarlığı ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi konularında eğitimler verildi.

Kırıkkaleli kadınların üretim ve aile ekonomilerine katkı sağlamalarının yanı sıra sosyalleşmelerini sağlamak için kurulan Kırıkkale Mahalle Konaklarında eğitimler devam ediyor.

Bu kapsamda son olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kırıkkale İl Müdürlüğü ile Kırıkkale Belediyesi işbirliğinde kadınlara yönelik dijital medya okuryazarlığı ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi konularında eğitimler verildi.

Dijital medya okuryazarlığı başlığı altında, dijital dünyanın dönüşüm süreci, dijital güvenlik önlemleri, dijital pazarlama konuları yer alırken, kadınların dijital teknolojileri kullanırken bilgiyi bulma, anlama, analiz etme, üretme ve paylaşabilme becerilerini artırarak yeni medya ve iletişim ortamlarıyla etkin bir şekilde etkileşim kurmaları amaçlandı.

Mahalle konaklarındaki atölyelerde katılımcı kadınlara yönelik medyanın kullanımı konusunda bilinç kazandırılması imkânı sunulurken ayrıca kadına yönelik şiddetin önlenmesi konusunda KADES uygulaması ve diğer hususlarda da bilgiler verildi.

Hbr-Ali Köksal

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR