Cuma, Mayıs 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberKILIÇDAROĞLU: 25 MİLYONU AŞAN VATANDAŞIMIZI MORALLİ ŞEKİLDE DİMDİK AYAKTA GÖRMEK İSTİYORUM

KILIÇDAROĞLU: 25 MİLYONU AŞAN VATANDAŞIMIZI MORALLİ ŞEKİLDE DİMDİK AYAKTA GÖRMEK İSTİYORUM

Spread the love

KILIÇDAROĞLU :YÜRÜYÜŞÜMÜZ SÜRÜYOR VE BURADAYIZ

 Millet İttifakı’nın adayı, CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarıyla ilgili açıklamasında “Şu andan itibaren öncelikle bana oy veren 25 milyonu aşan vatandaşımızı moralli şekilde dimdik ayakta görmek istiyorum. Yürüyüşümüz sürüyor ve buradayız” dedi.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu seçim sonuçlarının netleşmesinin ardından CHP Genel Merkez’de kameraların karşısına geçti. Kılıçdaroğlu,  “Sevgili halkım hakkınızın yenmesine müsaade edemezdim, etmedim. Göz yumamazdım, yummadım. Eziyetlere, haksız hukuksuz, adaletsiz bir düzene susup dilsiz şeytan olamazdım, olmadım. Milyonlarca göçmenin gelip de sizin ikinci sınıf vatandaş olmanıza susamazdım, susmadım. Evlatlarımız işsiz güçsüz, hayata tutunmaya çalışırken, onların sizin hakkınızı yemesine müsaade edemezdim, etmedim. Çocuklarımızın yatağa aç girmesine, esnafımın borç içinde olmasına, çiftçimin toprağa, üretime küsmesine gönlüm razı gelemezdi, gelmedim.

MÜCADELEME DEVAM EDECEĞİM

Hakkâri’den Edirne’ye, Sinop’tan Hatay’a hepimiz bir aileyiz. Koskoca bir ailenin birbirine düşürülmesine müsaade edemezdim, etmedim. Her gün her şeye zam gelirken benim halkımın belinin bükülmesine, dolabının boş olmasına gönlüm razı gelemezdi, gelmedim. Ben bir kardeşiniz, bir dostunuz, bir evladınız, bir amcanız, her şeyden önce bu toprakların bir insanı olarak her zaman hakkınız için, hukukunuz için, kimse sizi ezmesin, birbirinize küsmeyesiniz diye, bolluk bereket içinde, huzur içinde yaşayın diye mücadele verdim, vermeye de devam edeceğim.

DİMDİK AYAKTA GÖRMEK İSTİYORUM

Sizlerden bir ricam var, kendiniz, evlatlarımız, emeklilerimiz, analarımız, babalarımız, çiftçi, esnaf kardeşlerimiz için demokrasi mücadelesi sürdürmeye destek verin. Son yılların en adil olmayan seçim sürecini yaşadık. Yayılmak istenen korku iklimine boyun eğmeden mücadele eden Millet İttifakı ‘nın Sayın Genel Başkanları’na, teşkilatlarına ve seçmenlerimize sandıklara sahip çıkan ve çıkmaya devam eden tüm vatandaşlarıma yürekten teşekkür ederim.”ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR